Արքայազն Ուիլյամը փորձել Է փրկել լճում խեղդվող դեռահասին. Daily Telegraph
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քեմբրիջի դուքս արքայազն Ուիլյամը մասնակցել Է փրկարարական գործողությանը՝ օգնություն ցուցաբերելու լճում խեղդվող 16-ամյա պատանուն: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Daily Telegraph թերթը:
Ըստ հրատարակության տվյալների, միջադեպը տեղի Է ունեցել մայիսի 23-ի երեկոյան Լոնդոնի մերձակա  Lee Valley Park զբոսայգում: Դեռահոսը լողում Էր լճում, բայց սկսել Է խեղդվել: Երբ պատահարի վայր են կանչել փրկարարներին, Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհու թոռը նստել Է շտապօգնության ուղղաթիռի ղեկանիվին եւ ժամանել զբոսայգի՝ գտնելու տղային:
«Մենք տեսանք, թե ինչպես ուղղաթիռը վայրԷջք կատարեց, եւ նա (արքայազնը) վազեց տեսնելու, թե ինչ Է տեղի ունենում: Մենք չԷինք սպասում տեսնել արքայազն Ուիլյամին»,-հրատարակությանը հայտարարել Է ականատեսներից մեկը, հավելելով, որ Քեմբրիջի դուքսի հետ միասին ուղղաթիռում եղել Է նաեւ երկրորդ օդաչուն:
Դեռահասին փրկել այդպես Էլ չի հաջողվել, մոտավորապես մեկ ժամ տեւած որոնումներից հետո ջրում հայտնաբերել են նրա մարմինը:
Ինչպես նշում Է հրատարակությունը, արքայազն Ուիլյամը Արեւելյան Անգլիայի օդային շտապօգնության ծառայության (East Anglian Air Ambulance) օդաչու Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Telegraph: принц Уильям отправился на помощь тонущему в озере подростку
Герцог Кембриджский принц Уильям принял участие в спасательной операции для оказания помощи тонущему в озере 16-летнему подростку. Об этом сообщила газета Daily Telegraph.
По ее данным, инцидент произошел во вторник вечером в парке Lee Valley Park близ Лондона. Подросток плавал в озере, но начал тонуть. Когда на место происшествия вызвали спасателей, внук британской королевы Елизаветы II сел за штурвал вертолета скорой помощи и прибыл в парк на поиски мальчика,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Мы видели, как вертолет приземлился, и он (принц) побежал смотреть, что происходит. Мы не ожидали увидеть самого принца Уильяма", - заявил изданию один из очевидцев, добавив, что вместе с герцогом Кембриджским в вертолете был также второй пилот.
Спасти подростка так и не удалось, примерно через час поисков в воде было обнаружено его тело.
Как отмечает издание, принц Уильям является пилотом Службы воздушной скорой помощи Восточной Англии (East Anglian Air Ambulance).