ԱԺ-ն դեկտեմբերի 12-ին կգումարի արտահերթ նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը առաջարկեց Ազգային ժողովի նախագահին 2017 թվականի դեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 10:00-ին, գումարել ԱԺ արտահերթ նստաշրջան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, նախագիծը գործադիրի նիստում ներկայացրած ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը նշեց, որ ունենք մի շարք խնդիրներ, որոնք անհրաժեշտ է մինչ տարեվերջ ամփոփել օրենսդրական մակարդակով՝ դրանք միջազգային պայմանագրեր են, սահմանադրական կարգավորումներ, տնտեսական ոլորտի մի շարք խնդիրներ:
Օրակարգում ներառվել է 19 օրինագիծ՝ «Հայաստանի Հանրապետության և ՆԱՏՕ-ի ապահովման և մատակարարման կազմակերպության միջև՝ համագործակցության աջակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին», «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին», «Եվրասիական տնտեսական միության մաքսային օրենսգրքի մասին» պայմանագիրը վավերացնելու մասին» և այլն:

Parliament to convene extraordinary sitting December 12
YEREVAN, NOVEMBER 23, ARMENPRESS. The Armenian government proposed the Parliament to convene an extraordinary sitting on December 12.
During today’s Cabinet meeting, Vice PM, minister for international economic integration and reforms Vache Gabrielyan said there are several issues which require to be summarized at a legislative level by yearend – international agreements, constitutional regulations, and several other issues of the economic field.
19 bills are included in the agenda – ratifying the cooperation support agreement between Armenia and NATO Support and Procurement Agency, ratifying the Armenia-Russia agreement on providing Armenia with a state export loan, ratifying the EEU Customs Code agreement and others.