Արմեն Սարգսյանը ժամանել է Հանրապետության հրապարակ հանդիպելու Նիկոլ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը ժամանել է Հանրապետության հրապարակ՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպելու նպատակով:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ նախագահը հրապարակ է ուղևորվել Աբովյան փողոցով՝ քայլելով: «Ես գնում եմ հրապարակ հանդիպելու Նիկոլ Փաշինյանին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արմեն Սարգսյանը:
Ավելի վաղ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ նախագահի հետ պատրաստ է հանդիպել միայն Հանրապետության հրապարակում:
19:09 - ՀՀ նախագահը և Նիկոլ Փաշինյանը զրուցում են: Լրագրողները հնարավորություն չունեն լսելու և ձայնագրելու հանդիպման մանրամասները:
19:18 - Նիկոլ Փաշինյանը իր անունից բացառում է ուժի կիրառումը և վենդետաները: Արմեն Սարգսյանը Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք պատրաստ է իր հետ բանակցությունները շարունակել «Մարիոթ. հյուրանոցում:
19:22 - Արմեն Սարգսյանը և Նիկոլ Փաշինյանը շարժվում են «Մարիոթ» հյուրանոցի ուղղությամբ:
19:25 - Այնուամենայնիվ, Արմեն Սարգսյանն ու Փաշինյանը չգնացին բանակցելու: ՀՀ նախագահը, պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե արդյոք բանակցություններ կլինեն, պատասխանեց. «Հուսով եմ»: Սարգսյանը լրագրողներին խոստացավ նրանց հրավիրել իր մոտ:

Президент Армении Армен Саркисян прибыл на площадь Республики, чтобы встретиться с Николом Пашиняном: ОБНОВЛЯЕТСЯ
Президент Армении Армен Саркисян прибыл на площадь Республики, чтобы встретиться с членом фракции «Выход» Николом Пашиняном. Как сообщает Арменпресс, президент пошел на площадь по улице Абовяна пешком.
«Я иду на площадь, чтобы встретиться с Николом Пашиняном», - сказал Армен Саркисян журналистам.
Ранее Пашинян отметил, что готов встретиться с президентом Армении только на площади Республики.
19:09 - Президент Армении Армен Саркисян и Никол Пашинян беседуют. У журналистов нет возможности слушать и записывать разговор.
19:18 - Никол Пашинян от своего имени исключает применение силы и вендетты. Армен Саркисян спросил Пашиняна, готов ли он продолжить переговоры с ним в гостинице «Марриотт» (находится прямо на площади Республики, где проходит встреча).
19:22 - Армен Саркисян и Никол Пашинян идут к гостинице «Марриотт».
19:25 - В конце концов Армен Саркисян и Никол Пашинян не пошли на переговоры. Отвечая на вопрос журналистов о том, состоятся ли переговоры, президент Армении ответил: «Надеюсь». Саркисян пообещал журналистам пригласить их к себе в резиденцию.