Արմեն Սարգսյանը ժամանել է Հանրապետության հրապարակ հանդիպելու Նիկոլ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը ժամանել է Հանրապետության հրապարակ՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպելու նպատակով:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ նախագահը հրապարակ է ուղևորվել Աբովյան փողոցով՝ քայլելով: «Ես գնում եմ հրապարակ հանդիպելու Նիկոլ Փաշինյանին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արմեն Սարգսյանը:
Ավելի վաղ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ նախագահի հետ պատրաստ է հանդիպել միայն Հանրապետության հրապարակում:
19:09 - ՀՀ նախագահը և Նիկոլ Փաշինյանը զրուցում են: Լրագրողները հնարավորություն չունեն լսելու և ձայնագրելու հանդիպման մանրամասները:
19:18 - Նիկոլ Փաշինյանը իր անունից բացառում է ուժի կիրառումը և վենդետաները: Արմեն Սարգսյանը Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք պատրաստ է իր հետ բանակցությունները շարունակել «Մարիոթ. հյուրանոցում:
19:22 - Արմեն Սարգսյանը և Նիկոլ Փաշինյանը շարժվում են «Մարիոթ» հյուրանոցի ուղղությամբ:
19:25 - Այնուամենայնիվ, Արմեն Սարգսյանն ու Փաշինյանը չգնացին բանակցելու: ՀՀ նախագահը, պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե արդյոք բանակցություններ կլինեն, պատասխանեց. «Հուսով եմ»: Սարգսյանը լրագրողներին խոստացավ նրանց հրավիրել իր մոտ:

Armenian President arrives to overcrowded Republic Square of Yerevan to negotiate with opposition MP
Armenian President arrives to overcrowded Republic Square of Yerevan to
negotiate with opposition MP
YEREVAN, APRIL 21, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has arrived to Yerevan’s Republic Square to meet with opposition MP Nikol Pashinyan.
The President went to the heavily overcrowded central square on foot from Abovyan Street.
“I am going to the square to meet Nikol Pashinyan”, he told reported.
Earlier Pashinyan said he is willing to meet the president in the Republic Square to negotiate.
19:28 President Sarkissian, surrounded by bodyguards, walks through hundreds of protesters to his car and leaves the area.
19:25 - Course of events changes, the President and the opposition leader do not resume talks in the nearby hotel. Asked by reporters if negotiations will take place, the President said : "I hope so".
19:22 - President Armen Sarkissian and MP Pashinyan begin walking towards Marriott Hotel to resume talks.
19:09 - President Sarkissian and MP Nikol Pashinyan negotiate. Reporters are unable to hear the conversation.