Հայկական արմատներով գեղեցկուհին Վրաստանը կներկայացնի «Միսս Տիեզերք» միջազգային մրցույթում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Miss Universe – 2018 գեղեցկության միջազգային մրցույթում, որը Թաիլանդում մեկնարկելու Է դեկտեմբերի 17-ին, Վրաստանը կներկայացնի 25-ամյա մոդել Լարա Յանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Լարան Թաիլանդ Է մեկնել նոյեմբերի 28-ին: Նա ինքնաբերաբար Miss Universe մրցույթին մասնակցելու իրավունք Է ստացել՝ արժանանալով «վիցե-միսս Վրաստան-2017» տիտղոսին: Մոդելը ծնունդով Թելավից Է, երկար ժամանակ ապրել Է Ռուսաստանի Չեբոկսարի քաղաքում, ինչից հետո վերադարձել Է հայրենիք: «Երեք տարի Է՝ ես ապրում եմ Թբիլիսիում: Ես միշտ Էլ շատ եմ ճանապարհորդել, բայց աշխատել եմ վերադառնալ հայրենիք, որովհետեւ շատ եմ սիրում Վրաստանը: Մենք, հիմնականում, ապրել ենք Ռուսաստանում:
Մայրս վրացուհի Է, իսկ հայրս՝ հայ, որը ծնվել ու մեծացել Է Վրաստանում»,- պատմել Է Լարան «Sputnik-Գրուզիա»-ին: Մոդելային կարիերան Լարան սկսել Է Ռուսաստանում, երբ 17 տարեկան Էր: «Դպրոցը, այդ թվում՝ նաեւ երաժշտական, ես ավարտել եմ Ռուսաստանում: Իմ մոդելային կարիերան նույնպես այնտեղ Է սկսվել: Ի միջի այլոց, այս տարի այսպիսի հաճելի զուգադիպություն Է ստացվել: Մոդելը, որն այս տարի դարձել Է Միսս Ռուսաստան եւ մեկնում Է Miss Universe մրցույթին, նույն այն գործակալությունից Է, որտեղից որ ես եմ: Այնպես որ ռուսական գործակալությունը ե՛ւ իմ, ե՛ւ նրա երկրպագու Է»,- նշել Է Լարան:

Красавица с армянскими корнями представит Грузию на "Мисс Всенленная"
Грузию на международном конкурсе красоты Miss Universe - 2018, который стартует в Таиланде 17 декабря, представит 25-летняя модель Лара Ян.
Лара отправилась в Таиланд 29 ноября. Она автоматически получила право участвовать в Miss Universe, получив титул "вице-мисс Грузия – 2017". Модель родом из Телави, долгое время жила в России, в городе Чебоксары, после чего вернулась на родину, передает Арменпресс.
"Три года, как я живу в Тбилиси. Я всегда много путешествовала, но старалась вернуться на родину, потому что я очень люблю Грузию. Жили мы, в основном, в России. Мать у меня грузинка, а отец - армянин, который родился и вырос в Грузии", - рассказала Лара Sputnik-Грузия.
Модельная карьера Лары началась в России, когда ей было 17 лет. "Школу, в том числе и музыкальную, я окончила в России. Моя модельная карьера тоже началась там. Кстати, в этом году получилось такое приятное совпадение. Модель, которая в этом году стала Мисс Россией и едет на конкурс Miss Universe, из того же агентства, что и я. Так что российское агентство болеет и за меня, и за нее ", - отметила Лара.