Hypebae հրատարակությունը հաշվել Է Քիմ Քարդաշյանի կարողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Hypebae հրատարակությունը հաշվել Է 2018 թվականի ընթացքում «Քարդաշյանների ընտանիքը» ռեալիթի շոուի մասնակից Քիմ Քարդաշյանի կուտակած կարողությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հեռուստաաստղի KKW Beauty անձնական կոսմետիկական բրենդը նրան բերել Է 100 մլն դոլար, իսկ Kim Kardashian: Hollywood շարժական հավելվածը՝ 45 մլն դոլար: Բացի այդ, ռեալիթի շոուում նկարահանումների շնորհիվ 38-ամյա Քարդաշյանը վաստակել Է 20 մլն դոլար: Նրա Instagram-օգտահաշվում գովազդային յուրաքանչյուր պոստի արժեքը հասել Է 1 մլն դոլարի: Տարվա ընթացքում Քարդաշյանը կնքել Է նաեւ անշարժ գույքի հետ կապված մի քանի գործարք, մասնավորապես, Լոս Անջելեսի իր տունը վաճառել Է 9 մլն դոլարով: Նրա համար եկամտի լրացուցիչ աղբյուր Է դարձել մասնակցությունը համաշխարհային խոշոր ընկերությունների պրոմո-հոլովակներին եւ այլ նախագծերի: Այսպիսով, 2018 թվականի ավարտին Քիմ Քարդաշյանը կուտակել Է մոտավորապես 350 մլն դոլար:

Подсчитано состояние Ким Кардашьян
Издание Hypebae подсчитало накопленное за 2018 год состояние участницы реалити-шоу «Семейство КардаКардашьян заработала 20 миллионов долларов.
шьян» Ким Кардашьян.
Личный косметический бренд телезвезды KKW Beauty принес ей сто миллионов долларов, а мобильное приложение Kim Kardashian: Hollywood — 45 миллионов долларов. Кроме того, благодаря съемкам в реалити-шоу 38-летняя
Стоимость каждого рекламного поста в ее Instagram-аккаунте достигла одного миллиона долларов.
В течение года Кардашьян также заключила несколько сделок с недвижимостью, в частности, продала свой дом в Лос-Анджелесе за девять миллионов долларов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Дополнительным источником дохода для нее стало участие в промо-роликах крупных мировых компаний и в других проектах.
Таким образом, к концу 2018 года Ким Кардашьян накопила около 350 миллионов долларов (более 24 миллиардов рублей).