Հայաստանում 35 հազար 67-ով ավելացել է հարկ վճարող տնտեսավարողների թիվը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հարկ վճարող տնտեսավարողների թիվը 2019թ. հունիսի 1-ին 2018թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 35 հազար 067-ով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը:
«Հարկ վճարող տնտեսավարողների թիվը 2018թ. հունիսի 1-ին կազմել է 101 հազար 264, իսկ 2019թ. հունիսի 1-ին` 136 հազար 331 մարդ»,- նշված է հրապարակման մեջ:
Ակտիվ հարկ վճարողների թիվը 2018թ. հունիսի 1-ին կազմել է 70 հազար 643, իսկ 2019թ. հունիսի 1-ին` 95 հազար 196 հարկ վճարող:

В Армении на 35 067 увеличилось число налогоплательщиков
Число налогоплательщиков в Армении 1 июня 2019 года по сравнению с тем же периодом 2018 года увеличилось на 35 067.  Как передает Арменпресс, об этом сообщает официальная страница правительства Армении в Facebook.
“Число налогоплательщиков-хозяйствующих субъектов 1 июня 2018 г. составляло 101 264 человека, а  1 июня 2019 года  - 136 331 человек”, - отмечается в публикации.
Число активных налогоплательщиков в 2018 году 1 июня  составляло 70 тысяч 643 человека, а 1 июня 2019 года - 95 тысяч 196 налогоплательщиков.