Կարեն Վարդանյանն արժանացել է WITSA-ի «Նշանավոր անձ» մրցանակին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը (WITSA) Հայաստանի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանին շնորհել է իր Eminent Person (Նշանավոր անձ) մրցանակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հայաստանում անցկացվող ՏՏ համաշխարհային համաժողովի շրջանակում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին խոսեց Վարդանյանը:
«Մրցանակն անակնկալ ու մեծ պատիվ էր դա ինձ համար»,-ասաց Վարդանյանը և ուրախությամբ նշեց, որ այն ստանալու համար իրեն ձայն են տվել WITSA-ի 20-ից ավելի երկրներ:
Նա հպարտությամբ նշեց, որ նույն մրցանակը ժամանակին ստացել էր նաև Նելսոն Մանդելան:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովը հիմնադրել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը՝ WITSA-ն։ Հոկտեմբերի 6-9-ը Երևանում ընթանում է «WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը։ Հայաստանում համաժողովը կազմակերպել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը։

Карен Варданян удостоился премии WITSA “Выдающаяся личность”
Всемирный союз информационных технологий и услуг (WITSA) присудил исполнительному директору Союза предприятий передовых технологий Армении Карену Варданяну свою премию Eminent Person “Выдающаяся личность”.
Как передает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами в рамках проходящего в Армении Всемирного форума ИТ сказал Варданян.
“Премия была для меня сюрпризом и большой честью”, - сказал Варданян и с радостью отметил, что за присуждение ему этой премии дали голоса более 20 стран WITSA.
Он с гордостью отметил, что тот же приз в свое время получил Нельсон Мандела.
Всемирный форум информационных технологий основан Всемирным альянсом информационных технологий и услуг WITSA. С 6 по 9 октября в Ереване проходит Всемирный ИТ-форум “WCIT 2019”. Форум в Армении организован Союзом предприятий передовых технологий.