ՀՀ դեսպանը և Տրանսանտլանտյան հարցերով ԳԴՀ կառավարության հանձնակատարը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հարցեր
ՀՀ դեսպանը և Տրանսանտլանտյան հարցերով ԳԴՀ կառավարության
հանձնակատարը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայում Հայաստանի դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանն ապրիլի 11-ին հանդիպել է  ԳԴՀ Բունդեսթագի պատգամավոր, Տրանսանտլանտյան հարցերով ԳԴՀ կառավարության հանձնակատար Միխայել Գեորգ Լինկի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Գերմանիայում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը տեղեկացնում է, որ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ-ԳԴՀ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև անդրադարձել տարածաշրջանային և միջազգային հարաբերություններին առնչվող այլ թեմաների:

Посол Армении и комиссар правительства ФРГпо трансатлантическим вопросам обсудили вопросы двустороннего сотрудничества
Посол Армении и комиссар правительства ФРГпо трансатлантическим вопросам
обсудили вопросы двустороннего сотрудничества
Посол Армении в Германии Виктор Енгибарян 11 апреля встретился с депутатом Бундестага ФРГ, комиссаром правительства по трансатлантическим вопросам Михаэлем Георгом Линком.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на страницу посольства Армении в Германии в соцсети Facebook, в ходе встречи стороны обсудили вопросы сотрудничества Армения-Германия, а также другие темы, касающиеся региональных и международных отношений.