Հայաստանում 20 զբոսաշրջային կլաստերի զարգացման ծրագիր է պատրաստվում
Խորհրդարանում բյուջետային քննարկումների ժամանակ այս մասին հայտնեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ նշելով, որ կառավարությունը շարունակելու է աշխատանքները զբոսաշրջային ենթակառուցվածքները բարելավելու ուղղությամբ։
«Անցած տարի Հայաստան է այցելել 1 միլիոն 660 հազար զբոսաշրջիկ։ Տարվա ընթացքում կատարվել են զգալի ներդրումներ ենթակառուցվածքների մեջ, մենք պլանավորում ենք ընդլայնել զբոսաշրջային կլաստերների զարգացման ծրագիրը։ Մոտավորապես 20 զբոսաշրջային կլաստերների զարգացման ծրագիր է պատրաստվում, որն արդեն մեր հաջորդ տարիների միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրով հաստատվել է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Քերոբյանը։

YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. 1,660,000 tourists visited Armenia in 2022, Minister of Economy Vahan Kerobyan said at parliamentary discussions on the budget report.
Kerobyan said the government will continue to improve the tourism infrastructures.
“1 million 660 thousand tourists visited Armenia last year. Significant investments were made into the infrastructures during the year, and we plan to expand the tourism cluster development program.  Approximately 20 tourism cluster development programs are under development, which have already been approved under the mid-term spending program for next years,” Kerobyan said.