ՀՀ պաշտպանության նախարար Պապիկյանը մասնակցել է բարձրագույն և ավագ սպայակազմի ատեստավորման քննություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է բարձրագույն և ավագ սպայակազմի ատեստավորման քննություններին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Սուրեն Պապիկյանն այս մասին տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
Ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում նոյեմբերի 30-ին ավարտվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի առաջին ենթախմբի ատեստավորման գործընթացը։
Ատեստավորման վերջին օրը հարցաշարերի միջոցով ստուգվել են մասնակիցների մասնագիտական գիտելիքներն ու ծառայողական պարտականությունների իմացությունը։
Ըստ աղբյուրի՝ ողջունելով և հաջողություն մաղթելով ատեստավորման գործընթացին ներգրավված գեներալներին և բարձրաստիճան սպաներին՝  ՀՀ պաշտպանության նախարար, ատեստավորման առաջին հանձնաժողովի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը համոզմունք է հայտնել, որ նրանք հավուր պատշաճի  կհանձնեն տեսական քննությունը, և հանրագումարի արդյունքում կձևավորվի նրանց ընդհանուր  գնահատականը։

Министр обороны РА Папикян принял участие в аттестационных экзаменах высшего и старшего офицерского состава
Министр обороны РА Сурен Папикян принял участие в аттестационных экзаменах высшего и старшего офицерского состава.
Как передает Арменпресс, об этом Сурен Папикян сообщил на своей странице в Facebook.
Ранее Министерство обороны РА сообщило, что 30 ноября в административном комплексе Министерства обороны РА завершилась аттестация первой подгруппы высшего и старшего офицерского состава Вооруженных Сил.
В последний день аттестации профессиональные знания и знание должностных обязанностей участников проверялись посредством анкетирования.
Согласно источнику, министр обороны РА, председатель первой аттестационной комиссии Сурен Папикян, приветствуя и пожелав успехов генералам и старшим офицерам, участвующим в процессе аттестации, выразил уверенность, что они будут успешно сдать теоретический экзамен, и по итогам итога сформируется их общая оценка.