Գազայում  զոհերի թիվը գերազանցել է 27 հազար 300-ը, իսկ իսրայելական կողմից մոտ 1,2 հազար մարդ է զոհվել
Գազայում  զոհերի թիվը գերազանցել է 27 հազար 300-ը, իսկ իսրայելական կողմից
մոտ 1,2 հազար մարդ է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 27 հազար 365-ի, վիրավորների թիվը՝ 66 հազար 630-ի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել են Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունից, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Իսրայելում էլ, ըստ իշխանությունների վերջին տվյալների, զոհվել է մոտ 1,2 հազար մարդ, այդ թվում՝ խաղաղ բնակիչներ, զինվորականներ, օտարերկրյա քաղաքացիներ և բանվորներ, ինչպես նաև հաղորդվել է ավելի քան 5 հազար վիրավորի մասին։

Число жертв в секторе Газа превысило 27.300 человек, а с израильской стороны погибло около 1.200 человек
Число жертв в секторе Газа превысило 27.300 человек, а с израильской стороны
погибло около 1.200 человек
Число погибших из-за израильских ударов жителей сектора Газа возросло до 27 365, число раненых достигло 66 630, сообщило отделение Минздрава Палестины в анклаве.
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает     отделение Минздрава Палестины.
В Израиле, по последним данным властей, погибли около 1,2 тысячи человек, это число включает гражданских лиц, солдат, иностранных граждан и рабочих, также сообщалось, что пострадали более 5 тысяч.