Հայաստանի մարմնամարզության առաջնությունների չեմպիոնները հայտնի են
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մարմնամարզության կանանց և տղամարդկանց 2024 թվականի առաջնությունների հաղթողները հայտնի են:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցում կայացած առաջնության մրցումային վերջին օրը կայացան առանձին գործիքների եզրափակիչները: Տղամարդկանց մրցաշարում Հայաստանի չեմպիոններն են` Գագիկ Խաչիկյանը (նժույգ-թափեր), Գագիկ Խաչատրյանը (ազատ վարժություններ), Վահագն Դավթյանը (օղակներ), Էրիկ Բաղդասարյանը (զուգափայտ), Արթուր Դավթյանը (հենացատկ), Շեքսպիր Գևորգյանը (պտտաձող):
Կանանց մրցումներում լավագույնները Աննա Մանթաշյանը (հավասարակշռության գերան, ազատ վարժություններ), Օֆելյա Քոչարյանը (հենացատկ) և Մանե Պողոսյանը (զուգափայտ) են:

Известны имена победителей первенств Армении по спортивной гимнастике
Известны имена победителей женского и мужского чемпионатов Армении по спортивной гимнастике 2024 года.
Как передает «Арменпресс», в последний день соревнований, прошедших в спортивной школе им. Альберта Азаряна, состоялись финалы. Чемпионами Армении в мужском первенстве стали Гагик Хачикян (упражнения на коне), Гагик Хачатрян (произвольные упражнения), Ваагн Давтян (упражнения на кольцах), Эрик Багдасарян (упражнения на брусьях), Артур Давтян (опорные прыжки), Шекспир Геворгян (упражнения на турнике).
В женских соревнованиях лучшими стали Анна Манташян (бревно, произвольные упражнения), Офелия Кочарян (опорные прыжки) и Мане Погосян (упражнения на брусьях).