«Միսիս Տիեզերք-2015» մրցույթի հաղթող Է դարձել կանադուհի Էշլի Բեռնեմը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադան ներկայացնող Էշլի Բեռնեմը դարձել Է «Միսիս Տիեզերք-2015» միջազգային մրցույթի հաղթողը, որին ամբողջ աշխարհից մասնակցել են 60-ից ավելի ներկայացուցիչներ:
Մոլորակի գլխավոր տիտղոսից բացի, Բեռնեմին շնորհվել Է նաեւ «Միսիս Բարեգործություն» տիտղոսը՝ տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Sputnik Բելառուսին:
Մրցույթի մասնակիցները յոթ օրվա ընթացքում գտնվել են Բելառուսում: Նրանց սկսել են գնահատել արդեն ինքնաթիռի շարժասանդուղքից իջնելիս: Մասնակիցները շաբաթվա ընթացքում եղել են Բելառուսի բազմաթիվ անկյուններում, նրանց ցուցադրել են՝ ինչպես են հավաքում ԲելԱԶ ինքնաթափերը, նաեւ հյուրերին իրենց մարտական հմտություններն են ցուցադրել հանրապետության հատուկ նշանակության զորամասի մարտիկները:
«Միսիս Տիեզերք» ամենայա միջազգային մրցույթը Մինսկում անցկացվել է առաջին անգամ, Բելառուսի մայրաքաղաք Էին ժամանել Բուլղարիայի, Բրազիլիայի, Մեծ Բրիտանիայի, Վենեսուելայի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Լատվիայի, Մալայզիայի, Մալթայի, Մեքսիկայի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի եւ այլ երկրների ներկայացուցիչներ: Դրա առանձնահատկությունն այն է, որ դա ոչ թե պարզապես ամուսնացած կանանց գեղեցկության ստուգատես է, այլեւ սոցիալական նախագիծ. ամեն տարի մասնակիցները լուսաբանում են որեւիցե կարեւոր հիմնախնդիր եւ իրենց հայրենիքում դրա լուծման ուղիները:

"Миссис Вселенная-2015:" триумф канадской участницы
В международном конкурсе Миссис Вселенная приняли участие более 60 представительниц со всего мира, главный приз достался Эшли Бернэм из Канады.
Кроме главного титула планеты, участница из Канады также удостоилась титула "Миссис Благотворительность", сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik Беларусь.
Конкурсантки в течение семи дней находились в Беларуси. К слову, оценивать их начали уже во время схода с трапа самолета. Участницы за неделю побывали во многих уголках Беларуси: им показали, как собирают карьерные самосвалы БелАЗ, также свои боевые навыки гостьям показали бойцы воинской части спецназа.
Международный конкурс "Миссис Вселенная" проходит в Минске впервые, в белорусскую столицу приехали представительницы Болгарии, Бразилии, Великобритании, Венесуэлы, Индии, Казахстана, Кыргызстана, Латвии, Малайзии, Мальты, Мексики, России, Украины и других стран.
Конкурс проводится с 2007 года. Его особенность заключается в том, что это не просто смотр красоты замужних девушек, но и социальный проект: каждый год участницы освещают какую-то важную проблему и пути ее решения у себя на родине.