Արփինե Հովհաննիսյանն ու ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ներկայացուցիչը քննարկել են օրենսդրական բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր
Արփինե Հովհաննիսյանն ու ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ներկայացուցիչը քննարկել են օրենսդրական
բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը հոկտեմբերի 13-ին ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի օրենսդրական աջակցության բաժնի պետ էլիս Թոմասի գլխավորած պատվիրակությանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի և ՀՀ արդարադատության նախարարության միջև 2014 թվականին ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրին, որի շրջանակում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ը հանձն է առել իրականացնել օրինաստեղծ գործընթացի ամբողջական գնահատում՝ ներառելով նաև բարեփոխումների վերաբերյալ առաջարկություններ:
Արդարադատության նախարարն ու ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի օրենսդրական աջակցության բաժնի պետը քննարկել են նաև օրինաստեղծ գործընթացի տարբեր առանձնահատկություններին վերաբերող համատեղ կազմակերպված թեմատիկ սեմինարների ընթացիկ արդյունքներն ու դրանց շրջանակում ստացվելիք առաջարկությունների հետ կապված հետագա գործողությունները:
Նախարարն Էլիս Թոմասի հետ անդրադարձել է նաև ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի աջակցությամբ Հայաստանում կարգավորիչ դաշտի բարեփոխումների ճանապարհային քարտեզի մշակմանը, ինչպես նաև օրենսդրության կատարելագործման ուղղությամբ նախարարության ունեցած տեսլականին:
Արփինե Հովհաննիսյանը բարձր է գնահատել ՀՀ արդարադատության և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի միջև համագործակցությունն ու այն խորացնելու, դրա շարունակականությունն ապահովելու պատրաստակամություն հայտնել:

YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS. Armenia Justice Minister Arpine Hovhannisyan received on October 13 the delegation headed by Alice Thomas, Chief of ODIHR's Legislative Support Unit.
As “Armenpress” was informed by the Department of Information and Public Relations of Armenia Justice Ministry, the parties discussed during the meeting the memorandum of understanding signed between Republic of Armenia Justice Ministry and OSCE/ODIHR in 2014 in the framework of which  OSCE/ODIHR will make an overall evaluation of law-making process including proposals concerning the reforms.
Justice Minister Arpine Hovhannisyan and Chief of ODIHR's Legislative Support Unit Alice Thomas also discussed the results of the joint topical seminars referring to the peculiarities of law-making process and further activities concerning the received proposals.
Arpine Hovhannisyan highly appreciated the cooperation between Armenia Justice and OSCE/ODIHR and expressed readiness on deepening and ensuring its continuity.