Բակո Սահակյանը Վախթանգ Դարչինյանի հետ քննարկել է Արցախում սպորտի զարգացման հետ կապված հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 23-ին ընդունել է հայտնի բռնցքամարտիկ Վախթանգ Դարչինյանին եւ նրա թիմի անդամներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,  հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում սպորտի, մասնավորապես, բռնցքամարտի զարգացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Վախթանգ Դարչինյանին հայրենիքում սպորտի բնագավառում եւ համահայկական տարբեր խնդիրների լուծմանն ակտիվորեն մասնակցելու համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР провел встречу с известным боксером Вахтангом Дарчиняном
Президент Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян 23 мая принял известного боксера Вахтанга Дарчиняна и членов его команды. На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития спорта в Арцахе, в частности, бокса.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, Саакян выразил признательность Вахтангу Дарчиняну за активное участие в решении задач в сфере спорта на родине, а также вопросов, имеющих общеармянское значение.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, другие должностные лица.