Փարիզի իշխանությունները վրանային ճամբարից դուրս է բերել 2 հազար 600 միգրանտի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի ոստիկանությունը քանդել է Փարիզում գտնվող անօրինական միգրանտների խոշոր վրանային ճամբարը: Երկրի սահմաններից դուրս է բերվել ավելի քան 2 հազար 600 մարդ:
Քաղաքային իշխանությունները ստիպված էին մշտապես անցկացնել օպերացիա, նման ճամբարները  քանդելու համար: Ինչպես տեղեկացնում են տեղի բնակիչները, միգրանտները տեղեր են ընտրում մետրոյի կայարաններից ոչ հեռու: Նման ճամբարները քանդելուց հետո, որպես կանոն անօրինական միգրանտները, որպես կանոն կրկին վերադառնում են: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` հղում կատարելով «ՏԱՍՍ» գործակալությանը:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ անօրինական փախստականների ևս մեկ ճամբար քանդելու մասին, որը գտնվում էր Փարիզի «Ստալինգրադ» մետրոյի մոտակայքում: Ճամբարում բնակվում էր ավելի քան 1000 մարդ: Փախստականները հիմնականում Աֆղանստանից են և Սուդանից:

Власти Франции вывезли 2600 мигрантов из палаточного лагеря в Париже
Французская полиция снесла крупнейший палаточный лагерь нелегальных мигрантов в Париже. За пределы столицы было вывезено более 2600 человек.
Столичные власти вынуждены постоянно проводить операции по сносу подобных городков. Как рассказывают местные жители, мигранты выбирают места недалеко от станций метро. После ликвидации таких стихийных лагерей, нелегалы, как правило, через некоторое время возвращаются снова. Как передает Арменпресс, об этом сообщает ТАСС.
Ранее сообщалось о масштабной эвакуации беженцев из палаточного лагеря в районе парижского метро "Сталинград". В лагере проживали более 1000 человек, большинство – беженцы из Афганистана и Судана.