Google-ը Duo հավելված է գործարկում տեսազանգերի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների Google կորպորացիան հայտարարել Է Duo հավելվածի գործարկման մասին, որը նախատեսված Է տեսազանգեր իրականացնելու համար: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ընկերությունը օգոստոսի 15-ին հայտնել Է իր պաշտոնական կայքում:
Ինչպես հայտարարում են հավելվածն ստեղծողները, Duo-ի առավելությունն առաջին հերթին օգտատիրոջ համար պարզ եւ հասկանալի ինտերֆեյսն Է. համակարգում գրանցվելու համար բավական Է ծրագիր մտցնել ձեռքի հեռախոսի համարը: Ոչ մի կարգի լրացուցիչ հաշվառման գրություն չի պահանջվի: Տեսազանգերը նաեւ կարելի Է կատարել անմիջականորեն բաժանորդի համարով՝ օգտագործելով գաջեթում ներառված հեռախոսային տեղեկատուն:
Հավելվածն ստեղծողները վստահացնում են, որ դրանից հնարավոր կլինի օգտվել նույնիսկ թույլ ազդանշանի դեպքում: Duo-ն խոսակցի պատկերի որակն ավտոմատ կերպով կհարմարեցնի միացման արագությանը: Ըստ որում կապը չի ընդհատվի wi-fi ցանցից շարժական ինտերնետին (LTE, 3G եւ այլն) միանալիս եւ ընդհակառակը:
Հավելվածն Android եւ iOS գործառական համակարգեր ներբեռնելու համար մատչելի կլինի արդեն մի քանի օրից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Google запускает приложение для видеозвонков Duo
Американская корпорация Google объявила о запуске приложения Duo, предназначенного для осуществления видеозвонков. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом компания сообщила в понедельник на своем официальном сайте.
Как заявляют создатели приложения, преимущество Duo заключается в первую очередь в простом и понятном пользователю интерфейсе: чтобы зарегистрироваться в системе, достаточно ввести в программу номер своего мобильного телефона. Никакой дополнительной учетной записи не потребуется. Видеозвонки также можно совершать прямо на номер вызываемого абонента, используя встроенный в гаджет телефонный справочник.
Создатели приложения уверяют, что пользоваться им можно будет даже при слабом сигнале: Duo автоматически подстроит качество изображения собеседника к скорости соединения. При этом связь не прервется при переключения с сети wi-fi на мобильный интернет (LTE, 3G и пр.) и наоборот.
Приложение будет доступно для скачивания на операционных системах Android и iOS уже через несколько дней.