ԵԱՀԿ դեսպանը բարձր է գնահատել հուլիսյան դեպքերի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության արհեստավարժությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վարդան Եղիազարյանն օգոստոսի 18-ին ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են 2016 թ. ընթացքում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և ՀՀ ոստիկանության կողմից համատեղ ծրագրերով սահմանված միջոցառումների իրականացման ընթացքը, արձանագրված դրական արդյունքներն ու ներկայացվել նոր առաջարկներ՝ համագործակցության հետագա ընդլայնման ուղղությամբ:
Վարդան Եղիազարյանը հակիրճ ներկայացրել է նաև Երևանում հուլիսին տեղի ունեցած դեպքերը:
Դեսպան Արգո Ավակովը նշել է, որ հետևել է ոստիկանության ՊՊԾ գնդի շուրջ ծավալված իրադարձություններին և բարձր է գնահատել ՀՀ ոստիկանության արհեստավարժությունը` ընդգծելով, որ ընդհանուր առմամբ, ոստիկանության գործողություններն իրականացվել են օրենքի շրջանակներում:
Դեսպանը նաև իր զորակցությունն է հայտնել զոհված ոստիկանների ընտանիքներին:
Կարևորելով ձևավորված փոխգործակցության բարձր մակարդակը՝ Արգո Ավակովը համոզմունք է հայտնել, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը կշարունակի իր աջակցությունը ոստիկանությանը, իսկ համագործակցությունն առավել կամրապնդվի և կզարգանա:

YEREVAN, AUGUST 19, ARMENPRESS. Deputy Chief of Police Major-General Vardan Eghiazaryan received on August 18 the delegation led by OSCE Head of Yerevan Office Ambassador Argo Avakov.
The Press and Public Relations Department of the Police told ARMENPRESS the meeting focused on the implementation process of the joint projects between the OSCE Office and the Police of Armenia of 2016, the documented positive results, and new proposals were presented directed at expanding further cooperation.
Deputy Chief Eghiazaryan also briefed the July events of Yerevan.
Ambassador Argo Avakov noted that he followed the events around the police station and praised the professionalism of the Armenian Police, underscoring that in general the actions of the police were conducted within the law.
The Ambassador also extended condolences to the families of the killed police officers.
Highlighting the high level interaction, Argo Avakov expressed confidence that the OSCE Yerevan Office will continue assisting the police, and the cooperation will strengthen even more and will develop.