Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում տեղի ունեցան 6-րդ տուրի հանդիպումները
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնությունում տեղի ունեցան 6-րդ տուրի բոլոր հանդիպումները: «Արմենպրես»-ը հայտնում է, որ առաջնության 6 տուրից հետո մրցաշարային աղյուսակը շարունակում է գլխավորել Գյումրիի «Շիրակ»-ը:
6-րդ տուրի առաջին խաղում Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում «Արարատ»-ն  ընդունեց «Բանանց»-ին: Հյուրերն ամբողջ խաղի ընթացքում ունեին առավելություն և կարողացան վստահ հաղթանակի հասնել 0-2 հաշվով: Հանդիպման արդեն 3-րդ րոպեին դիպուկ հարվածով խաղի հաշիվը բացեց Զավեն Բադոյանը: Տիտո Ռամալիոյի թիմը 76-րդ րոպեին կրկնապատկեց  խաղի հաշիվը: «Բանանց»-ի ֆուտբոլիստները հիանալի կոմբինացիա ձեռնարկեցին, որը հեռահար բիլիարդային հարվածով եզրափակեց Ալեքսանդր Հովհաննիսյանը:
Հայաստանի բարձրագույն  խմբի առաջնությունան գործող չեմպիոն «Ալաշկերտ»-ը Կապանում հանդիպեց «Գանձասար-Կապան»-ի հետ: Կապանցիները չորրորդ անընդմեջ պարտությունը կրեցին՝ շարունակելով իրենց անհաջող ելույթների շարքը: Աբրահամ Խաշմանյանի թիմը կարողացավ 2 անպատասխան գնդակ ուղարկել մրցակցի դարպասը: Դուբլի հեղինակ դարձավ Յուրի Ֆոմենկոն:
Տուրի վերջին խաղում առաջնության առաջատար «Շիրակ»-ը  հյուրնկալվելիս հանդիպեց «Փյունիկ»-ի հետ: Խաղն ավարտվեց գոլազուրկ հաշտությամբ:

Состоялись встречи шестого тура высшей лиги первенства Армении по футболу
Состоялись все игры шестого тура высшей лиги первенстваАрмении по футболу. Как передает «Арменпресс»,  по результатам встреч таблицу первенства продолжает возглавлять “Ширак” из Гюмри.
На первой встрече шестого тура “Арарат” принял “Бананц” на республиканском стадионе имени В. Саргсяна. Гости имели преимущество на протяжении всей встречи и победили со счетом 0:2. Счет уже на третьей минуте открыл Завен Бадоян. Команда Тито Рамалио на 76-й минуте удвоила счет. Футболисты “Бананца” провели великолепную комбинацию, которую ударом издалека завершил Александр Ованнисян.
Чемпион первенства высшей лиги “Алашкерт” встречался с “Гандзасар-Капаном”. Капанцы потерпели четвертое поражение подряд. Команда Абраама Хашманяна забила противнику два безответных гола. Автором дубля стал Юрий Фоменко.