Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ քննարկվել է «ArmHiTec-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդեսի նախապատրաստումը
Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ քննարկվել է «ArmHiTec-2016» առաջին
միջազգային ցուցահանդեսի նախապատրաստումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում սեպտեմբերի 23-ին պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, պաշտպանության նախարարի, ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալները, ՊՆ, ԶՈւ, ԶՈւ ԳՇ վարչությունների պետեր, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է հոկտեմբերի 13-ից 15-ը Երևանում կայանալիք Սպառազինությունների և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ArmHiTec-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդեսի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, խորհրդակցության ընթացքում ամփոփվել են զինված ուժերում ՀՀ անկախության 25-րդ տարեդարձի կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառումները: Սեյրան Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ անկախության 25-րդ տարեդարձին զորահանդեսի կազմակերպիչներին և մասնակիցներին զորահանդեսը բարձր մակարդակով կազմակերպելու և անցկացնելու համար:

Armenian acting Defense Minister chairs discussion on preparations of first international expo “ArmHiTec-2016”
Armenian acting Defense Minister chairs discussion on preparations of first international expo
“ArmHiTec-2016”
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. A working consultation chaired by acting Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan took place on September 23 at the administrative complex of the Defense Ministry of Armenia. The consultation was attended by the Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Colonel-General Yuri Khachaturov, the deputy defense ministers and deputy chiefs of the General Staff, other high ranking military officials and special civil servants.
The consultation focused on the discussion of the preparatory works of the first international military expo “ArmHiTec-2016” to take place in Yerevan from October 13-15.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Defense Ministry of Armenia, the events dedicated to the 25th anniversary of the independence of Armenia that took place in the army were summarized. Seyran Ohanyan thanked the organizers and participants of the September 21 military parade for organizing it on a high level.