Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ քննարկվել է «ArmHiTec-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդեսի նախապատրաստումը
Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ քննարկվել է «ArmHiTec-2016» առաջին
միջազգային ցուցահանդեսի նախապատրաստումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում սեպտեմբերի 23-ին պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, պաշտպանության նախարարի, ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալները, ՊՆ, ԶՈւ, ԶՈւ ԳՇ վարչությունների պետեր, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է հոկտեմբերի 13-ից 15-ը Երևանում կայանալիք Սպառազինությունների և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ArmHiTec-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդեսի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, խորհրդակցության ընթացքում ամփոփվել են զինված ուժերում ՀՀ անկախության 25-րդ տարեդարձի կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառումները: Սեյրան Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ անկախության 25-րդ տարեդարձին զորահանդեսի կազմակերպիչներին և մասնակիցներին զորահանդեսը բարձր մակարդակով կազմակերպելու և անցկացնելու համար:

Обсужден ход работ по подготовке к Международной выставке вооружения и оборонных технологий «ArmHiTec-2016»
Обсужден ход работ по подготовке к Международной выставке вооружения и оборонных
технологий «ArmHiTec-2016»
Под председательством и.о. министра обороны Армении Сейрана Оганяна 23 сентября состоялось рабочее совещание, в котором приняли участие начальник Генштаба ВС Армении Юрий Хачатуров, заместители министра и начальника Генштаба, начальники управлений МО, ГШ, ВС, высокопоставленные военные и гражданские спецслужащие.
В ходе совещания был обсужден ход работ по подготовке к Международной выставке вооружения и оборонных технологий «ArmHiTec-2016», которая пройдет в период с 13 по 15 октября 2016 года в Ереване.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, на совещании были подведены итоги мероприятий по случаю 25-летнего юбилея Независимости Армении.
Оганян поблагодарил организаторов и участников военного парада за организацию и проведения мероприятия на высоком уровне.