Հայտարարվել են տարվա ամենահզոր սմարթֆոնները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սմարթֆոնների համար AnTuTu սինթետիկ թեստի մշակողները հրապարակել են 2016 թվականի ամենահզոր հեռախոսների թոփը: Հետազոտության արդյունքները զետեղված են բենչմարկի կայքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Վարկանիշի առաջին տեղն զբաղեցնում Է iPhone 7 Plus-ը՝ 181 հազար բալ արդյունքով: Դրան հաջորդում Է iPhone 7-ի (172 հազար բալ) սովորական տարբերակը, որը տարբերվում Է միայն ավելի փոքր ծավալի օպերատիվ հիշողությամբ: Ամենաարտադրողական սարքերի եռյակը եզրափակում Է չինական OnePlus 3T-ը՝ 163 հազար բալ արդյունքով:
10 լավագույն սմարթֆոնների ցուցակում հայտնվել են նաեւ LeEco Le Pro3-ը, Moto Z-ը, OnePlus3-ը, Xiaomi Mi 5s-ը եւ Mi 5s Plus-ը, Asus Zenfone 3-ը, ինչպես նաեւ ZTE AXON 7-ը:
AnTuTu-ը գնահատում Է այնպիսի պարամետրեր, ինչպիսիք են՝ պրոցեսորների հզորությունը, օպերատիվ հիշողության, գրաֆիկական համակարգի արագությունը եւ կուտակիչի աշխատանքի արագությունը: Ծրագիրը շարժական սարքերի արտադրողականության առավել տարածված թեստերից մեկն Է:

Названы самые мощные смартфоны года
Разработчики синтетического теста для смартфонов AnTuTu опубликовали топ самых мощных телефонов 2016 года. Результаты исследований выложены на сайте бенчмарка, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Первое место в рейтинге занимает iPhone 7 Plus с результатом в 181 тысячу баллов. Следом за ним идет обычная версия iPhone 7 (172 тысячи баллов), которая отличается лишь меньшим объемом оперативной памяти. Тройку самых производительных устройств замыкает китайский «убийца флагманов» OnePlus 3T с результатом в 163 тысячи баллов.
В список 10 лучших смартфонов также попали LeEco Le Pro3, Moto Z, OnePlus3, Xiaomi Mi 5s и Mi 5s Plus, Asus Zenfone 3, а также ZTE AXON 7.
AnTuTu оценивает такие параметры, как мощность процессора, скорость оперативной памяти, графической системы и скорость работы накопителя. Программа является одним из самых популярных тестов производительности мобильных устройств.