ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է Հայաստան-Իսրայել միջազգային համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը եւ նրա կազմում Իսրայել մեկնած մի շարք հասարակական գործիչներ հունվարի 19-ին մասնակցել են Հայաստան-Իսրայել հասարակական միջազգային երկրորդ համաժողովին, որը տեղի է ունեցել Թել Ավիվում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Միջոցառման բացմանը ելույթներով հանդես են եկել Հայաստանի եւ Իսրայելի միջեւ խորհրդարանական բարեկամական խմբերի ղեկավարներ Թալի Պլոսկովը եւ Արտակ Զաքարյանը: Համաժողովի աշխատանքները համակարգել են Հայկ Քոթանջյանը եւ Ալեքսանդր Ցինկերը: Համաժողովին նախորդող երեք օրերին հայկական եւ հրեական կողմերի համապատասխան ոլորտների ներկայացուցիչներն ունեցել են մի շարք քննարկումներ:
Առանձնացվել են ոլորտային մի շարք ծրագրեր, որոնց շուրջ առաջիկայում համատեղ կիրականացվեն աշխատանքներ:
Նախատեսվել է հաջորդ համաժողովն անցկացնել Երեւանում՝ ապրիլին, իսկ մինչ այդ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում նախատեսվում են իրականացնել համատեղ աշխատանքներ:

Делегация НС Армении приняла участие в международной конференции Армения-Израиль
Делегация НС Армении и общественные деятели в ее составе, выехавшие в Израиль,  19-го января  приняли участие в общественной международной конференции Армения-Израиль, которая прошла в Тель-Авиве. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
На открытии с приветствием выступили руководители групп межпарламентской дружбы Армении и Израиля Тали Плосков и Артак Закарян. Координатором с армянской стороны был Айк Котанджян, с израильской стороны – Александр Цинкер.
До начала конференции между представителями соответствующих отраслей с обеих сторон в течение 3 дней прошли совещания.
Были выделены отраслевые программы, по которым заплнаированы на будущее определенные работы.
Следующую конференцию предполагается провести в Ереване, в апреле, а до этого заланирована совместная работа по вышеуказанным отраслям.