Իրանում պաշտոնական արարողությամբ դիմավորել են Վիգեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը եռօրյա այցով ժամանել է Թեհրան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով իրանական Mehr գործակալությունը, Իրանի պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեհղանի հրավերով կայացած այցի շրջանակում հունվարի 31-ի առավոտյան Թեհրանում տեղի է ունեցել նախարարի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Վիգեն Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել 1980-1988 թվականների իրան-իրաքյան պատերազմի նահատակների հիշատակին` ծաղկեպսակ դնելով անհայտ զինվորի գերեզմանին:
Եռօրյա այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարը կհանդիպի բարձրաստիճան քաղաքական գործիչների հետ: Կքննարկվեն երկկողմ, տարածաշրջանային և միջազգային հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Вигена Саргсяна в Иране встретили официальной церемонией
Министр обороны Армении Виген Саргсян с трехдневным визитом отбыл в Тегеран. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на иранское информационное агентство Mehr, в рамках визита, состоявшегося по приглашению министра обороны и поддержки вооруженных сил Ирана Хусейна Дехгана, утром 31 января в Тегеране состоялась официальная церемония встречи министра обороны РА.
Министр Виген Саргсян воздал дань памяти жертв Ирано-иракской войны 1980-1988 гг., возложив венок к Могиле неизвестного солдата.
В рамках трехдневного визита министр обороны РА встретится с иранскими высокопоставленными политическими деятелями. Будут обсуждены вопросы, представляющие обоюдный, региональный и международный интерес.