Իրանում պաշտոնական արարողությամբ դիմավորել են Վիգեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը եռօրյա այցով ժամանել է Թեհրան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով իրանական Mehr գործակալությունը, Իրանի պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեհղանի հրավերով կայացած այցի շրջանակում հունվարի 31-ի առավոտյան Թեհրանում տեղի է ունեցել նախարարի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Վիգեն Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել 1980-1988 թվականների իրան-իրաքյան պատերազմի նահատակների հիշատակին` ծաղկեպսակ դնելով անհայտ զինվորի գերեզմանին:
Եռօրյա այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարը կհանդիպի բարձրաստիճան քաղաքական գործիչների հետ: Կքննարկվեն երկկողմ, տարածաշրջանային և միջազգային հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

YEREVAN, JANUARY 31, ARMENPRESS. Armenia’s Defense Minister Vigen Sargsyan arrived in Tehran on a three-day visit by the invitation of Iran’s Defense Minister Brigadier General Hossein Dehghan, Mehr news agency reported.
The official welcoming ceremony of the Defense Minister was held in the morning of January 31.
Armenia’s Defense Minister paid a tribute to the memory of the victims of the Iranian-Iraqi war 1980-1988 and laid a wreath at the tomb of Unknown Soldier.
During the visit Vigen Sargsyan will meet the country’s high-ranking political figures. Bilateral, regional and international issues of mutual interest will be discussed.