Կիեւում սպանվել է Պետդումայի նախկին պատգամավոր Դենիս Վորոնենկովը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կիեւում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետեւանքով զոհվել Է Պետդումայի նախկին պատգամավոր Դենիս Վորոնենկովը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Ուկրաինայի ՆԳ նախարարության Կիեւի գլխավոր վարչության պետ Անդրեյ Կրիշչենկոն:
«Մոտավորապես 40 րոպե առաջ փոխհրաձգություն Է տեղի ունեցել «Պրեմիեր-պալաս» հյուրանոցի մուտքի մոտ: Մեկ մարդ զոհվել Է, երկուսը՝ վիրավորվել. նրանք գտնվում են հիվանդանոցում: Զոհվածի ինքնությունն արդեն պարզված Է, նա ռուսաստանցի քաղաքական գործիչ Է, Պետդումայի նախկին պատգամավոր: Այո՛, հաստատում եմ, որ նա Դենիս Վորոնենկովն Է»,-ասել Է Կրիշչենկոն:
Նա հավելել Է, որ ոստիկանությունը դիտարկում Է պատվերով սպանության վարկածը՝ հաշվի առնելով զոհվածի գործունեությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Киеве убит бывший депутат Госдумы Вороненков
В результате перестрелки в Киеве погиб бывший депутат Госдумы Денис Вороненков.  Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом заявил начальник главного управления МВД в Киеве Андрей Крищенко.
"Приблизительно 40 минут назад была перестрелка возле входа в отель "Премьер-палас", Один погиб, двое ранены, они находятся в больнице. Уже установлена личность погибшего. Это политик российский, бывший депутат Госдумы. Да, подтверждаю, что это Денис Вороненков", - сказал он.
Крищенко добавил, что полиция рассматривает версию заказного убийства, учитывая деятельность погибшего.