Մեքսիկացիները տեկիլայից ամպ են ստեղծել զբոսաշրջիկներին գրավելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեքսիկայի Զբոսաշրջության վարչությունը Lapiz գովազդային գործակալության հետ ստեղծել են բարձրտեխնոլոգիական համակարգ, որն ամպ Է առաջացնում տեկիլայից, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Travel and Leisure-ին:
Բեռլինի գեղարվեստական պատկերասրահում տեղակայված օբյեկտը ներառում Է ուլտրաձայնային խոնավարարներ, որոնք տեկիլան վերածում են թանձր գոլորշու: Այնուհետեւ այդ մշուշը խտացվում Է, եւ դրանից սկսում են ցած ընկնել ալկոհոլի կաթիլներ:
Ամբողջ համակարգն այնպես Է սարքաբերված, որ ամպն առաջանում Է եւ սկսում Է «անձրեւել» սոսկ Բեռլինում վատ եղանակի ժամանակ: Զբոսաշրջության վարչությունը հույս ունի այս օբյեկտի օգնությամբ Գերմանիայից զբոսաշրջիկներ գրավել Մեքսիկա:

Мексиканцы создали облако из текилы для привлечения туристов
Управление по туризму Мексики совместно с рекламным агентством Lapiz создало высокотехнологичную систему, генерирующую облако из текилы. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Travel and Leisure.
Установленный в художественной галерее в Берлине объект включает в себя ультразвуковые увлажнители, которые превращают текилу в густой пар. Затем этот туман конденсируется, и из него начинают падать капли алкоголя.
Вся система настроена таким образом, что облако возникает и начинает «дождить» только во время непогоды в Берлине. Управление по туризму рассчитывает с помощью этого объекта привлечь в Мексику туристов из Германии.