Արգենտինայի նախագահին զանգահարելն ավելի հեշտ է, քան Մեսիին. Մարադոնա
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արգենտինայի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Դիեգո Մարադոնան տեղեկացրել է, որ չի կարողացել կապնվել արգենտինացի հարձակվող Լիոնե Մեսիի հետ, ում վերջերս որակազրկել են չորս խաղով` մրցավարին վիրավորելու պատճառով:
«Արգենտինայի նախագահ Մաուրիսիո Մակրիին զանգահարելն ավելի հեշտ է, քան Մեսիին: Ես Լիոնելին զանգահարել եմ շատ անգամ, ցանկանում էի խոսել նրա հետ, սակայն նա ինձ այդպես էլ չպատասխանեց»,- ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Sport.es-ը, ասել է Մարադոնան:
Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, թե Մարադոնան պնդել է Մեսիի որակազրկումը, սակայն մասնագետն ավելի ուշ հանդես է եկել հերքմամբ:

До президента Аргентины дозвониться проще, чем до Месси: Марадона
Бывший главный тренер сборной Аргентины Диего Марадона сообщил, что не смог связаться с аргентинским нападающим Лионелем Месси, которого недавно дисквалифицировали на четыре матча за оскорбление арбитра.
«До президента Аргентины Маурисио Макри дозвониться проще, чем до Месси. Я звонил Лионелю много раз, хотел поговорить с ним, но он мне так и не ответил», - как сообщает Арменпресс со ссылкой на «Чемпионат.com», сказал Марадона.
Ранее появились слухи, что Марадона настоял на четырёхматчевой дисквалификации Месси, однако специалист позже выступил с опровержением.