ერევნის დრო: 11:07,   20 მაისი 2024
მოსკოვი მიესალმება სომხეთისა და აზერბაიჯანის საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრას ალმათიში: ზახაროვა
მოსკოვი მიესალმება სომხეთისა და აზერბაიჯანის საგარეო საქმეთა მინისტრების
შეხვედრას ალმათიში: ზახაროვა
ერევანი, 8 მაისი, არმენპრესი. მოსკოვი მიესალმება სომხეთისა და აზერბაიჯანის საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრას, რომელიც 10 მაისს არის დაგეგმილი ალმათიში. როგორც „არმენპრესი“ იუწყება TASS-ზე დაყრდნობით, ამის შესახებ რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ოფიციალურმა წარმომადგენელმა მარია ზახაროვამ ბრიფინგზე განაცხადა.
„ჩვენ მივესალმებით ამ შეხვედრას, რომელიც 10 მაისს არის დაგეგმილი“, - განაცხადა დიპლომატმა.
ზახაროვამ ხაზგასმით აღნიშნა, რომ მოსკოვი მზად არის გააგრძელოს დახმარება სომხეთ-აზერბაიჯანის ნორმალიზაციის პროცესების ხელშეწყობაში.
მან გაიხსენა, რომ დღეს გაიმართება შეხვედრა სომხეთის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანსა და რუსეთის პრეზიდენტ ვლადიმირ პუტინს შორის და მოლაპარაკებების დღის წესრიგში შედის სამხრეთ კავკასიაში მშვიდობის, სტაბილურობისა და უსაფრთხოების უზრუნველყოფის საკითხები.

Moscow welcomes upcoming meeting between Armenian and Azerbaijani foreign ministers in Almaty
YEREVAN, MAY 8, ARMENPRESS.  Moscow welcomes the meeting of the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan scheduled for May 10 in Almaty, the official representative of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova said at a briefing with journalists.
“We are ready to continue to assist in promoting the processes of Armenian-Azerbaijani normalization,” Zakharova said.
The official representative of the Russian Foreign Ministry reminded  that on May 8, a meeting between Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will take place in Moscow.
Zakharova noted that the matter of ensuring peace, stvability, and security in the South Caucasus will be on the agenda of the talk.