Երևան-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհը հիշելի անցյալում ավելի լավ վիճակում երբեք չի եղել. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձանագրում է, որ Երևան-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհը հիշելի անցյալում ավելի լավ վիճակում երբեք չի եղել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Փաշինյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում:
«2018թ. մայիսին, երբ պաշտոնական այցով գտնվում էի Թբիլիսիում, ինձ համար ամոթալի էր իմանալ, որ վրացի վարորդները հրաժարվում են զբոսաշրջիկներին Հայաստան բերել՝ պատճառաբանելով, թե իրենց ավտոբուսները ջարդվում են հայաստանյան ճանապարհներին: Վերադառնալուն պես՝ խնդիր դրեցի կարգի բերել Բագրատաշեն-Երեւան ավտոճանապարհը:
Այսօր այդ ճանապարհով հասա Նոյեմբերյան ու կարող եմ արձանագրել, որ Երևան-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհը հիշելի անցյալում ավելի լավ վիճակում երբեք չի եղել: Հատուկ շնորհակալություն փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին, տրանսպորտի ոլորտի նախկին եւ ներկա նախարարներ Հակոբ Արշակյանին եւ Սուրեն Պապիկյանին՝ հանձնարարականը բարձր մակարդակով կատարելու համար»,- գրել է վարչապետը:

YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has praised the high quality level of the newly restored Yerevan-Noyemberyan road, noting that it has never been in a better condition.
“In May 2018, when I was on an official visit to Tbilisi, it was embarrassing for me to learn that Georgian drivers are refusing to bring tourists to Armenia because their vehicles are breaking down on Armenian roads. Upon returning, I tasked to rebuild the Bagratashen-Yerevan road.
Today I traveled to Noyemberyan on this very road and I can note that the Yerevan-Noyemberyan road has never been in a better condition in the recallable past. I would like to especially thank Deputy Prime Minister Tigran Avinyan, former and incumbent transport ministers Hakob Arshakyan and Suren Papikyan for fulfilling the task on a high level,” the PM said on Facebook.