Ըմբշամարտի ՕԽ վարկանիշային մրցաշարերը կկայանան 2021 թվականին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարերը կանցկացնի 2021թվականին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է TASS-ը: Բոլոր այն մրցաշարերը, որոնք պետք է կայանային այս տարի մինչև կորոնավիրուսի պանդեմիան, կկայանան 2021 թվականին:
Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու համար ըմբիշներին մնացել էր երկու մրցաշար` մարտին և ապրիլի, համապատասխանաբար Բուդապեշտում և Սոֆիայում:
Մինչ այս Հայաստանն ըմբշամարտից ունի միայն երկու ուղեգիր: 97 կգ քաշում Արթուր Ալեքսանյանը և 77 կգ քաշում Կարապետ Չալյանը:
Մարտի 24-ին հայտնի դարձավ, որ Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերը հետաձգվել են: ՄՕԿ­ի նախագահ Թոմաս Բախը և Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն հեռախոսազրույց են ունեցել, և վարչապետի առաջարկից հետո Բախն իր համաձայնությունն է տվել խաղերը մեկ տարով հետաձգելուն:

Рейтинговые турниры ОИ по борьбе состоятся в 2021 году
Все турниры, которые должны были состояться в этом году, до пандемии коронавируса, состоятся в 2021 году.
Для борцов-претендентов на Олимпийские игры осталось только два турнира для  получения путевок, в марте-апреле, соответственно - в Будапеште и Софии.
Пока в Армении   только два борца завоевали путевку на игры: Артур Алексанян (97 кг) и Карапет Чалян (77 кг).
24 марта было объявлено, что 32-я летняя Олимпиада в Токио была отложена. Президент МОК Томас Бах и премьер-министр Японии Синдзо Абэ провели телефонный разговор, и после предложения премьер-министра Бах согласился отложить проведение Игр на год.