Իսպանացիները ֆուտբոլի առաջնությունը կվերսկսեն հունիսի 11-ին
Կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով ընդհատված առաջնությունը կշարունակվի «Բետիս»-«Սևիլիա» խաղով: Այս շաբաթվա ընթացքում հայտնի կդառնա նաև Լա Լիգայի առաջիկա 4 տուրերի խաղացանկը:
Ավելի հայտարարվել էր, որ Լա լիգայի խաղերը վերսկսվելու դեպքում կանցկացվեն առանց դադարի: Առաջնությունը կանցկացվի 35 օրում, և խաղեր կլինեն ամեն օր: Լիգայի մյուս հատվածը չի չեղարկվի, և մրցաշրջանը կհասցվի ավարտին: Լիգան ավարտին հասցնելու հիմնական շարժառիթը եղել է ֆինանսական կողմը, քանի որ պանդեմիան լուրջ վնասներ է հասցրել Իսպանիային:

Испанцы возобновят свой чемпионат по футболу 11 июня
Прерванный из-за пандемии коронавируса чемпионат начнется с матча “Бетис” - “Севилья. Уже на этой неделе станет известно расписание матчей 4-х туров Ла Лиги.
Ранее сообщалось, что в случае возобновления матчей Ла Лиги пройдут без перерывов. Чемпионат пройдет за 35 дней, игры будут проводиться ежедневно. Продолжение чемпионата Испании - Ла Лиги не будет отменено, и сезон будет завершен. Основным мотивом завершения Ла Лиги является финансовая сторона, потому что пандемия Испании нанесла серьезный урон.