Oպերային թատրոնն առցանց համերգով շնորհակալություն կհայտնի բուժաշխատողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ամիսներ շարունակ բազմաթիվ բուժաշխատողներ, մոռանալով սեփական կարիքները, անձնվիրաբար պայքարում են կորոնավիրուսի դեմ՝ փրկելով հազարավոր կյանքեր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Բուժաշխատողի օրվան ընդառաջ Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը նրանց շնորհակալություն է հայտնում յուրահատուկ համերգային ծրագրով, որը կներկայացվի հունիսի 18-ին՝ ժամը 20:00-ին թատրոնի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում:
«Թատրոնն ամբողջ անձնակազմի անունից սիրելի արտիստների կատարումներով շնորհակալություն է հայտնում բոլոր բուժաշխատողներին անմնացորդ նվիրումի և բարձր գնահատանքի արժանի աշխատանքի համար: Լցվենք մշակութային ոգով և միասին պայքարենք համաճարակի դեմ»,-ասվում է օպերային թատրոնի տարածած հաղորդագրությունում:
Հունիսի 21-ին Հայաստանի Հանրապետությունում նշվում է Բուժաշխատողի օրը: Օրը պաշտոնական և ոչ պաշտոնական օղակներին հնարավորություն է տալիս ևս մեկ անգամ արժևորել բուժաշխատողի դերն ու նշանակությունը հասարակության մեջ:

Оперный театр посредством онлайн-концерта выразит благодарность всем медработникам
Многие медработники, забыв о своих потребностях, уже на протяжении нескольких месяцев самоотверженно борются с COVID-19, спасая тысячи жизней.
Как передает «Арменпресс», в преддверии Дня медработника Национальный академический театр оперы и балета им. А. Спендиаряна выражает им благодарность, и в знак благодарности 18 июня в 20:00 на официальной странице театра в Facebook представит оригинальную концертную программу.
“От имени всего коллектива театра, исполнениями любимых артистов выражаем свою благодарность всем медработникам за их преданность делу и самоотверженную работу, достойную самой высокой оценки. Давайте наполнимся духом искусства, и вместе будем бороться с эпидемией”, - говорится в сообщении оперного театра.
21 июня в Армении отмечается День медработника. Пусть в этот день  все еще раз оценят роль и значение медработника в обществе.