Իտալիայից Հայաստան է ժամանել բժիշկների 11 հոգանոց խումբը՝ անհրաժեշտ առողջապահական պարագաներով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոր տիպի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջազգային համագործակցության շրջանակներում, ԵՄ Արտակարգ արձագանքման համակարգման կենտրոնի, ինչպես նաև Հայաստանում Իտալիայի դեսպանության միջոցով (Emergency Response Coordination Center - ERCC) հունիսի 26-ին Իտալիայից Հայաստան է ժամանել Իտալիայի քաղաքացիական պաշտպանության ծառայության 11 բուժաշխատողներից կազմված մարդասիրական առաքելությունը: Նույն օդանավով Հայաստան են տեղափոխվել նաև առաքելության իրականացման համար անհրաժեշտ առողջապահական պարագաներ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ բժշկական անձնակազմին օդանավակայանում դիմավորել են ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանը, արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը, Հայաստանում Իտալիայի դեսպան Վինչենցո Դել Մոնակոն, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինը, ԱԺ Հայաստան-Իտալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Մարիա Կարապետյանը:

Group of 11 doctors arrive in Armenia from Italy
YEREVAN, JUNE 26, ARMENPRESS.  As part of the international cooperation in the fight against the novel  coronavirus, a humanitarian mission consisting of 11 medical workers of the Italian Civil Protection National Service arrived in Armenia from Italy on June 26. The same airplane carried the medical supplies necessary for the implementation of the mission.
ARMENPRESS reports First Deputy Minister of Health Anahit Avanesyan, Deputy Foreign Minister Avet Adonts, Italian Ambassador to Armenia Vincenzo Del Monaco, Head of the EU Delegation to Armenia Andrea Victorin, Head of the Armenia-Italy Friendship Group Maria Karapetyan met the medical staff at the airport.