Ադրբեջանի իշխանությունները պաշտոնապես հաստատել են երկրի ազգային հերոս Շուքյուր Համիդովի ոչնչացվելու լուրը
Ադրբեջանի իշխանությունները պաշտոնապես հաստատել են երկրի ազգային հերոս
Շուքյուր Համիդովի ոչնչացվելու լուրը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի նախագահի կայքը պաշտոնապես հաստատել է երկրի ազգային հերոս, գնդապետ Շուքյուր Համիդովի ոչնչացվելու լուրը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ադրբեջանի նախագահի կայքում  հաղորդագրություն է տեղադրվել այն մասին, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը զանգահարել է Շուքյուր Համիդովի հորը և ցավակցություն հայտնել։
Շուքյուր Համիդովը ոչնչացվել է Կուբաթլուի շրջանում (Քաշաթաղ) մարտերի ընթացքում, ինչի մասին հոկտեմբերի 22-ին հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Շուքյուր Համիդովը Ադրբեջանի ազգային հերոսի կոչում էր ստացել 2016 թվականի ապրիլյան մարտերի ժամանակ գործողությունների համար։ Այն ժամանակ նա եղել է Ադրբեջանի ԶՈՒ 2-րդ կորպուսի 706-րդ բրիգադի հրամանատար։

YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. The Azerbaijani presidency has officially confirmed the death of Shukyur Hamidov, a Colonel of the Azerbaijani military who was killed in action in the attacks on Artsakh. His death was reported by the Azeri media on October 22, which said that the colonel, who held the title of National Hero of Azerbaijan, was killed in the Kashatagh region. The Azeri President Ilham Aliyev called the colonel's family to convey condolences, his office said in a news release.
Hamidov was bestowed with the National Hero title for his participation in the attacks on Artsakh in April 2016, when he served as the commander of the 706th brigade of the 2nd Army Corps of the Azeri Armed Forces.