Քիմ և Քորթնի Քարդաշյանները, Սերժ Թանկյանն ու այլ անվանիներ միացել են Ցեղասպանությունը ճանաչելու Բայդենին ուղղված կոչին
Քիմ և Քորթնի Քարդաշյանները, Սերժ Թանկյանն ու այլ անվանիներ միացել են
Ցեղասպանությունը ճանաչելու Բայդենին ուղղված կոչին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ամերիկյան ռեալիթի շոուների աստղ, գործարար Քիմ Քարդաշյանը, ինչպես նաև նրա մայրը՝ Քրիս Ջեները ու քույրը՝  Քորթնի Քարդաշյանը միացել են Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախմբի կողմից կազմակերպված արշավին՝ ուղղված ԱՄՆ նախագահի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ընդունելով Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախմբի մարտահրավերը՝ նրանք ինստագրամյան իրենց էջում հրապարակել են «Ես ճանաչում եմ Հայոց ցեղասպանությունը» գրությամբ լուսանկար՝ իրենց հերթին դրա վրա նշելով 5 անձանց, ովքեր նման հրապարակում պետք է անեն իրենց էջերում:
Ակցիային մասնակցել են նաև հայտնի ռոք երաժիշտ, System of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը, ամերիկահայ անվանի բժիշկ, Լոս Անջելեսի Կալիֆոռնիայի համալսարանի (UCLA) Դեյվիդ Գեֆենի անվան բժշկական կենտրոնի համաղեկավար, պրոդյուսեր Էրիկ Էսրաիլյանը:

Kim and Kourtney Kardashian, Serj Tankian and other celebrities join challenge urging Biden to recognize Genocide
Kim and Kourtney Kardashian, Serj Tankian and other celebrities join challenge urging Biden to
recognize Genocide
YEREVAN, MARCH 25, ARMENPRESS. American-Armenian reality TV superstar Kim Kardashian, her mother Kris Jenner and sister Kourtney Kardashian have joined the challenge initiated by the Armenian National Committee of America (ANCA) urging US President Joe Biden to recognize the Armenian Genocide.
By accepting the challenge, the celebrities have shared the ANCA’s graphic “I Recognize The Armenian Genocide” to their Instagram story and tagged five accounts to repost this and take action.
American-Armenian rock musician, soloist of System of a Down Serj Tankian, famous producer Eric Esrailian have also joined the challenge.