Կառավարությունը սկսելու է ուղիղ աշխատել փոքր և միջին ձեռնարկատերերի հետ․ Վահան Քերոբյան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետությունը երախտապարտ է բոլոր այն կազմակերպություններին, ովքեր իրենց ներդրումը ունեն Հայաստանի զարգացման գործում։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մարտի 26-ին Տավուշի դոնոր կազմակերպությունների կոորդինացման հարթակի ամենամյա 2-րդ համաժողովի ժամանակ այս մասին ասաց Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Բոլորը գիտեն, թե ինչքան համագործակցող է մեր կառավարությունը բոլոր միջազգային կազմակերպությունների հետ, փորձում ենք այնպես անել, որ մեր համագործակությունը միջազգային կազմակերպությունների հետ լինի առավելագույնս արդյունավետ, և որ հասարակ մարդիկ իրանց կյանքում զգան էական տարբերություն։ Դրան է ակնհայտորեն միտված այս համաժողովը։ Իհարկե, մեր մարզի և համայնքների համատեղ ջանքերը ձեզ հետ համագործակցության արդյունքում պետք է ուղղված լինեն մարդկանց կյանքի բարելավմանը։ Կառավարությունը ունի բազմաթիվ ծրագրեր, որոնք ուղղված են ներդրումային միջավայրը բարելավելու, գյուղական համայնքներում տնտեսական ակտիվությունը ուժեղացնելու և ընդհանարապես համայնքները ուժեղացնելուն»,- նշեց Քերոբյանը։
Էկոնոմիկայի նախարարի խոսքով՝ կան բազմաթիվ գործող սուբվենցիոն ծրագրեր, և շուտով կմեկնարկեն սուբինվեստիցիոն ծրագրերը։
«Կառավարությունը սկսելու է ուղիղ աշխատել փոքր և միջին ձեռնարկատերերի հետ, որպեսզի հասարակ մարդկանց ավելի հասանելի լինեն կապիտալը և գիտելիքը, ինչի արդյունքում նրանց  համար բիզնես անելու համար փողը չի լինի ամենամեծ խոչընդոտը»,- ասաց Քերոբյանը։

Government to start working directly with SMEs, says Economy Minister
YEREVAN, MARCH 26, ARMENPRESS. Armenia is grateful to all the organizations which had their investment in the country’s development process, Minister of Economy Vahan Kerobyan said during the 2nd annual forum of the Coordination Platform of Donor Organizations for Tavush on March 26.
“All know how cooperative is our government with all international organizations, we are trying to make our cooperation with the international organizations maximally effective, and so that ordinary people will feel major difference in their life. And this forum is obviously directed to his”, he said, adding that the government has many programs aimed at improving the investment climate, strengthening the economic activity in rural communities and developing the rural communities in general.
According to the minister, there are many subvention programs which will launch soon.
“The government will start to work directly with small and medium enterprises so that the capital and knowledge will be more available to the ordinary people”, he said.