Ամենակարևորը պետք է դառնա քաղաքացիական կամքի արձանագրումը. Փաշինյանը քաղաքացիներին հրավիրում է հրապարակ
Ամենակարևորը պետք է դառնա քաղաքացիական կամքի արձանագրումը. Փաշինյանը
քաղաքացիներին հրավիրում է հրապարակ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը շեշտում է՝ հունիսի 17-ին կուսակցության կայանալիք հանրահավաքին ամենակարևորը պետք է դառնա յուրաքանչյուրի մասնակցությունը, քաղաքացիական կամքի, միասնականության արձանագրումը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին ասաց «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ հեռարձակմամբ:
«Ուղիղ 4 ժամ է մնացել մեր եզրափակիչ նախընտրական հավաքին, որը պետք է դառնա մեր ամենամասշտաբային իրադարձությունն այս նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում»,-ասաց Փաշինյանը:
Նա հիշեցրեց հանրահավաքի վայրն ու ժամը՝  Հանրապետության հրապարակում ժամը 20:00-ին: Հանրահավաքին Փաշինյանը հանդես կգա ծրագրային ելույթով, կխոսի անելիքների մասին:
«Սակայն այսօրվա իրադարձության ամենակարևորը պետք է դառնա ձեզնից յուրաքանչյուրի ներկայությունը Հանրապետության հրապարակում և արձանագրումը՝ ՀՀ-ում քաղաքացիական կամքի, միասնականության, որով մենք պետք է աներկբա և աներեր արձանագրենք, որ ՀՀ-ում ապագա կա, կա ապագա: Եվ ժողովուրդը միանշանակ և աներկբա հաղթելու է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում»,-ասաց նա ու հավելեց՝ բոլորին սպասում է Հանրապետության հրապարակում:

Pashinyan invites citizens to meeting at Republic Square
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. Caretaker Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, who is leading the Civil Contract party’s electoral list for the June 20 early parliamentary elections, is inviting citizens to a rally today at the Republic Square, stating that the most important during this meeting must be the participation of everyone, the recording of a political will, unity.
“4 hours have been left for our final pre-election meeting which must become our biggest event during this pre-election campaign”, the caretaker PM said live on Facebook.
He reminded the time and the venue of the meeting, which will start at 20:00 today.
Pashinyan will deliver a program speech and will talk about their plans.
“But the most important of today’s event should become the presence of each you at the Republic Square and the recording of a political will, unity in Armenia through which we must undoubtedly record that there is future Armenia. And the people will definitely and undoubtedly win the upcoming parliamentary elections”, he said, adding that he is looking forward to seeing everyone in the Republic Square.