Ամենակարևորը պետք է դառնա քաղաքացիական կամքի արձանագրումը. Փաշինյանը քաղաքացիներին հրավիրում է հրապարակ
Ամենակարևորը պետք է դառնա քաղաքացիական կամքի արձանագրումը. Փաշինյանը
քաղաքացիներին հրավիրում է հրապարակ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը շեշտում է՝ հունիսի 17-ին կուսակցության կայանալիք հանրահավաքին ամենակարևորը պետք է դառնա յուրաքանչյուրի մասնակցությունը, քաղաքացիական կամքի, միասնականության արձանագրումը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին ասաց «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ հեռարձակմամբ:
«Ուղիղ 4 ժամ է մնացել մեր եզրափակիչ նախընտրական հավաքին, որը պետք է դառնա մեր ամենամասշտաբային իրադարձությունն այս նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում»,-ասաց Փաշինյանը:
Նա հիշեցրեց հանրահավաքի վայրն ու ժամը՝  Հանրապետության հրապարակում ժամը 20:00-ին: Հանրահավաքին Փաշինյանը հանդես կգա ծրագրային ելույթով, կխոսի անելիքների մասին:
«Սակայն այսօրվա իրադարձության ամենակարևորը պետք է դառնա ձեզնից յուրաքանչյուրի ներկայությունը Հանրապետության հրապարակում և արձանագրումը՝ ՀՀ-ում քաղաքացիական կամքի, միասնականության, որով մենք պետք է աներկբա և աներեր արձանագրենք, որ ՀՀ-ում ապագա կա, կա ապագա: Եվ ժողովուրդը միանշանակ և աներկբա հաղթելու է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում»,-ասաց նա ու հավելեց՝ բոլորին սպասում է Հանրապետության հրապարակում:

Главное - гражданская воля: Пашинян приглашает граждан на площадь Республики
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян, возглавляющий избирательный список партии «Гражданский договор», подчеркивает, что важно, чтобы 17 июня все участвовали  на митинге, что было бы констатацией гражданской воли и единства. Как сообщает «Арменпресс», Пашинян заявил об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook.
«До нашего финального предвыборного митинга осталось ровно 4 часа, он должен стать нашим крупнейшим мероприятием этой предвыборной кампании», - сказал Пашинян.
Он напомнил место и время проведения митинга - на площади Республики в 20:00. Пашинян выступит на митинге с программной речью, расскажет, что надо делать.
«Однако самым важным для сегодняшнего события должно быть присутствие каждого из вас на Площади Республики - фиксация гражданской воли, единства в Армении, чем мы однозначно признаем, что у Армении есть будущее, есть будущее. И народ обязательно победит на предстоящих парламентских выборах», - заявил он, добавив, что ждет все на площади Республики.