«Շիրակի» ֆուտբոլիստը միացավ «Արարատին»
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում «Արարատի» երկրորդ համալրումն է ստացել ի դեմս 22-ամյա կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանի։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Ֆուտբոլիստը դեռևս նախորդ ամռանն էր պայմանագիր ստորագրել «Արարատի» հետ՝ տեղափոխվելով «Ուրարտուից»։ «Շիրակի» կազմում նախորդ մրցաշրջանի ընթացքում Բարձրագույն խմբում խաղալու իր փորձն ավելացնելուց հետո Վարդանյանը տեղափոխվում է «Արարատ»։
«Շատ ուրախ եմ, որ հնարավորություն եմ ստացել խաղալու «Արարատի» կազմում։ Հուսով եմ՝ թիմակիցներիս հետ կկարողանանք արդարացնել ակումբի և երկրպագուների ակնկալիքները։ Ես էլ իմ կողմից ամեն ինչ կանեմ թիմին օգտակար լինելու համար։ Հավատում եմ, որ կարող ենք լավ արդյունքների հասնել,- ասել է Էրիկ Վարդանյանը։
Էրիկ Վարդանյանը «Միկա» ֆուտբոլային ակումբի մանկապատանեկան դպրոցի սան է, հանդես է եկել նաև «Ուրարտուի» կազմում՝ մասնակցելով Բարձրագույն խմբի երեք հանդիպման։ «Շիրակի» կազմում նախորդ մրցաշրջանում անցկացրել է 17 հանդիպում։ Վարդանյանը նաև խաղացել է Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի կազմում։

Футболист «Ширака» присоединился к «Арарату»
В летнем трансферном окн «Арарат» получил второе прибавление в лице 22-летнего полузащитника Эрика Варданяна.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба клуба. Футболист контракт с «Араратом» летом прошлого года, перейдя из «Урарту». В прошлом сезоне, накопив опыт, играя в Премьер-лиге за «Ширак», Варданян перешел в «Арарат».
«Я очень рад, что получил возможность выступать за «Арарат». Надеюсь, я и мои товарищи по команде сможем оправдать ожидания болельщиков клуба. Постараюсь быть полезным команде. Я считаю, что мы можем добиться хороших результатов», - сказал Эрик Варданян.
Эрик Варданян - воспитанник детско-юношеской школы футбольного клуба «Мика». Он выступал за «Урарту», участвуя в трех матчах Премьер-лиги. В прошлом сезоне он сыграл за «Ширак» 17 матчей. Варданян выступал и за молодежную сборную Армении.