Քաղաքական ուժերը շնորհավորում են Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցած քաղաքական ուժերն արդեն շնորհավորում են հաղթած ուժին՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, «Հանրապետություն» կուսակցությունը նախ իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում  նրանց, ովքեր վստահել և քվե են տվել հենց իրենց:
«Մենք գնահատում ենք ձեր վստահությունը և պարտավորվածություն զգում ձեր առաջ։ «Հանրապետությունը» շնորհավորում է հաղթող թիմին և հաջողություններ մաղթում նրան` Հայաստանի Հանրապետության համար այս վճռորոշ և դժվարին ժամանակներում։ Ցանկանում ենք, որ խորհրդարան անցած բոլոր ուժերն աշխատեն ի շահ մեր երկրի և պետականության ու հարգում ենք նրանց քվեարկողների ցանկությունը: Մենք մեր երկրի քաղաքացիների մեջ տարբերություն չենք դնում։ Հանրապետություն կուսակցությունը խոստանում է իր ընտրողին, որ այսուհետ նույնպես, նույն եռանդով  շարունակելու է տարածել իր մոտեցումները` փորձելով բալանսավորել ՀՀ արտաքին քաղաքականությունը, առաջարկելով տնտեսության ուժեղացման լուծումներ և ներդրումային ծրագրեր։ Մենք խաղաղություն և բարեկեցություն ենք մաղթում մեր ժողովրդին ու բեղմնավոր աշխատանք ցանկանում ութերորդ գումարման Ազգային ժողովին»,-ասված է Հանրապետություն կուսակցության քաղաքական խորհրդի հայտարարությունում:
«Շիրինյան-Բաբաջանյան» դաշինքից Արման Բաբաջանյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ Հայաստանում անցկացվեց ժողովրդավարական ընտրություն, որտեղ ապահովվեց քվեարկության ազատությունը: Ուստի հետընտրական զարգացումներով արդյունքի վերանայման որևէ փորձ, ըստ Արման Բաբաջանյանի, կլինի ոտնձգություն Հայաստանի կայունության, պետական վերականգնման հրամայականի, հասարակական համերաշխության դեմ, այլ կերպ ասած՝ կլինի ներքին գրոհ Հայաստանի դեմ: «Անվիճելի հաղթանակի և համազգային արհարվիրքից հետո Հայաստանում ժողովրդավարական գործընթացներն անշրջելի դարձնելու համար շնորհավորում եմ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության բոլոր գործընկերներիս»,-նշել է Արման Բաբաջանյանը:
Նա շնորհակալություն է հայտնել Քրիստոնեա-ժողովրդավարական կուսակցության նախագահ Լևոն Շիրինյանին համատեղ անցած ճանապարհի համար:
Ընտրություններին մասնակցած մեկ այլ ուժի՝ «Արդար Հայաստան» կուսակցության նախագահ Նորայր Նորիկյանն էլ տարածած հայտարարության մեջ նշում է, որ յուրաքանչյուրը պետք է հաշվի նստի քաղաքական դաշտում ձևավորված նոր իրավիճակի հետ:
«Արձանագրված արդյունքն անձամբ ինձ համար առանցքային ուղերձ է՝ իմաստավորելու քաղաքական գործունեության ընթացքում մարդկային հարաբերությունների էությունը, իսկ քաղաքական դաշտում՝ «Խաղի կանոնների» բնույթը: «Արդար Հայաստան» կուսակցությունն ընդամենը 4 ամսվա կյանք ունի, իսկ արձանագրված շուրջ 4000 ձայնը գալիս է վկայելու, որ դեռևս շատ անելիքներ ունենք՝ մեր ժողովրդի վստահությունը ձեռք բերելու և քաղաքական դաշտում լուրջ ազդեցություն ունենալու համար: Անհատապես հայտնում եմ երախտագիտությունս «Արդար Հայաստան» կուսակցությանն ընտրած մեր բոլոր քաղաքացիներին: Մեր ժողովուրդն այսպիսի ընտրություն է կատարել, ուստի մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է հաշվի նստի քաղաքական դաշտում ձևավորված նոր իրավիճակի և քաղաքական խճանկարի արմատական փոփոխման հետ՝ վճռականորեն առաջ շարժվելու մտադրությամբ»,-նշել է նա:

YEREVAN, JUNE 21, ARMENPRESS. The political parties and blocs, which participated in the June 20 snap parliamentary elections of Armenia, congratulated the winner – the Civil Contract party led by caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan on victory.
The Republic party has firstly expressed his deepest gratitude to all those who trusted them and voted in their favor.
“We appreciate your trust and feel obliged before you. The Republic party congratulates the winning team, wishing success in these decisive and difficulties times for Armenia. We wish that all forces elected to the parliament work for the benefit of our country and statehood and respect the desire of their voters. We do not put a difference between the citizens of our country. The Republic party promises its voters that it will continue spreading its approaches with the same energy, trying to balance Armenia’s foreign policy, proposing solutions to economic boost and new investment programs. We wish peace and welfare to our people and a productive work to the Parliament of 8th convocation”, the party’s Board said in a statement.
Arman Babajanyan from the Shirinyan-Babajanyan Alliance of Democrats said on social media that a democratic election was held in Armenia which ensured the freedom of voting. “Therefore any attempt to revise the result in post-election developments will be an encroachment against Armenia’s stability, public solidarity, in other words, it will be an internal attack against Armenia”, he said, congratulating the Civil Contract party.
President of the Fair Armenia party Norayr Norikyan stated that everyone must take into account the new situation formed in the political field.
“The outcome is a key message for me personally, to understand the essence of human relationships during the political activity, and the essence of “rules of the game” in the political field. The Fair Armenia party has been formed just 4 months ago, and the 4000 votes received come to show that we still have a lot to do to acquire the trust of our people and have a serious impact in the political field. I personally expresse my gratitude to all our citizens who have voted in favor of our party”, he said.