«Պատիվ ունեմ» դաշինքը ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով դիմել է ՍԴ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Պատիվ ունեմ» դաշինքը դիմել է  Սահմանադրական դատարան ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի՝ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» N 184 Ա որոշումը և ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է ՍԴ մամուլի քարտուղար Եվա Թովմասյանը:
Սահմանադրական դատարանում գրանցվել է նաև արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցած «Հայաստան» դաշինքի, «Զարթոնք» կուսակցության և «Հայոց հայրենիք» կուսակցության դիմումները։
Այսպիսով 2021 թվականի հուլիսի 2-ին Սահմանադրական դատարանը ստացել է ԱԺ արտահերթ ընտրությունների արդյունքների հետ կապված 4 դիմում:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հունիսի 27-ին կազմել և ստորագրել է ՀՀ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների արձանագրությունը, ըստ որի՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է ընտրողների 53.91 տոկոս ձայները, «Հայաստան» դաշինքը՝ 21.09 տոկոսը, իսկ «Պատիվ ունեմ» դաշինքը՝ 5.22 տոկոսը:

‘’I have honor’’ Alliance applies to Constitutional Court for recognizing results of elections null and void
‘’I have honor’’ Alliance applies to Constitutional Court for recognizing results of elections null
and void
YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. ‘’I have honor’’ Alliance has applied to the Constitutional Court for recognizing the early parliamentary election of June 20 null and void, ARMENPRESS reports press secretary of the Constitutional Court Eva Tovmasyan told ARMENPRESS.
In addition to ‘’I have honor’’ Alliance, Armenia Alliance, ‘Zartonk’’ and ‘’Armenian Fatherland’’ Parties have applied to the Court with the same demand.
According to the final results of the Central Electoral Commission of Armenia, ‘’Civil Contract’’ Party received 53.91%, Armenia Alliance received 21.09% and ‘’I have Honor’’ Alliance received 5.22% of votes.