Ավինյանը ԱԳՆ-ում քաղաքական նշանակման անհրաժեշտություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը դրական է համարում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնում Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի նշանակումը:
«Իրականում՝ արտաքին գործերի նախարարությունում կարիք կա քաղաքական նշանակման և որոշակի կապ ստեղծելու դիվանագիտական կորպուսի և քաղաքական ղեկավարության միջև տարաձայնությունները, որոնք եղել են, որոշ ծավալով վերացնելու»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Ավինյանը:
Լրագրողների հարցադրմանը, թե արդյոք առաջիկայում ձևավորվելիք կառավարությունում արտգործնախարարի պաշտոնում նշանակվելու է հենց Գրիգորյանը՝ ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատարը պատասխանեց, որ ժամանակի ընթացքում բոլոր հարցերի պատասխանները պարզ կլինեն:
Նա չպատասխանեց հարցին, թե ո՞ւմ թեկնածությունն է քննարկվում Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնի համար՝ ասելով միայն, որ այս պահին քննարկումներ են ընթանում:

Авинян видит необходимость в политических назначениях в МИД
Исполняющий обязанности вице-премьера Армении Тигран Авинян положительно оценивает назначение бывшего секретаря Совета безопасности Армена Григоряна на должность первого заместителя министра иностранных дел Армении.
«На самом деле нужны политическое назначения в МИД, чтобы создать определенную связь между дипломатическим корпусом и политическим руководством, чтобы в какой-то степени устранить разногласия, которые существовали», - как сообщает Арменпресс, сказал Авинян на брифинге с журналистами.
На вопрос журналистов, будет ли Григорян назначен министром иностранных дел в новом правительстве, которое будет сформировано в ближайшее время, и.о. вице-премьера подчеркнул, что ответы на все вопросы будут ясны в ближайшее время.
Он не ответил на вопрос, чья кандидатура рассматривается на пост секретаря Совбеза, отметив лишь, что в данный момент ведутся обсуждения.