Տոկիո-2020. Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր է
ՏՈԿԻՈ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ Արթուր Դավթյանը դարձավ Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում ընթացող 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի մարմնամարզության առանձին վարժությունների հենացատկի եզրափակիչում  Արթուր Դավթյանը հավաքեց 14.733 միավոր և գրավեց երրորդ հորիզոնականը:
Ոսկե մեդալ  նվաճեց Կորեայի ներկայացուցիչ Յոահվան Շինը, ով հավաքեց 14.783 միավոր, իսկ Ռուսաստանի օլիմպիական կոմիտեի հավաքականից Դենիս Աբիլիազինը դարձավ արծաթե մեդալակիր:
Արթուր Դավթյանը Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ է, Եվրոպայի առաջնության և Եվրոպական երկրորդ խաղերի հաղթող: Մինչ այս մասնակցել է նաև Լոնդոնի և Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին: Արթուր Դավթյանը ծնվել է 1992 թվականի օգոստոսի 8-ին։ 1998 թվականին 7 տարեկան հասակում սկսել է զբաղվել մարմնամարզությամբ Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցում։ 2008 թվականից մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ է։

Токио-2020: Гимнаст Артур Давтян - бронзовый призер Олимпийских игр
Артур Давтян, член сборной Армении по спортивной гимнастике, стал бронзовым призером Олимпийских игр.
Как сообщает «Арменпресс», Артур Давтян в финале прыжков с шестом на XXXII летних Олимпийских играх в Токио набрал 14 733 очка и занял третье место.
Золотую медаль завоевал представитель Кореи Йохаван Шин, набравший 14 783 балла, а серебряным призером стал Денис Абилиазин из олимпийской команды России.
Артур Давтян - член сборной Армении по гимнастике, победитель чемпионата Европы и вторых Европейских игр. До этого он участвовал в Олимпийских играх в Лондоне и в Рио. Артур Давтян родился 8 августа 1992 года. В 1998 году в возрасте 7 лет он начал заниматься гимнастикой в спортивной школе Альберта Азаряна. Артур Давтян - член сборной Армении по гимнастике с 2008 года.