Ստեփան Գևորգյանն ազատվել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Ստեփան Գևորգյանն ազատվել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետի.
Ստեփան ԳԵՎՈՐԳՅԱՆԻՆ ազատել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնից»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասված է հրամանագրում:

Степан Геворгян освобожден от должности первого замначальника оперативного управления Генштаба ВС РА
Степан Геворгян освобожден от должности первого замначальника оперативного
управления Генштаба ВС РА
Указом президента Республики АрменияАрмена Саркисяна Степан Геворгян освобожден от должности первого заместителя начальника Главного оперативного управления Генеральног оштаба Вооруженных сил Республики Армения.
"Принимая за основание предложениепремьер-министра и в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также пунктом 11 части 1 статьи 40 «Закона о военной службе и статусе солдата», освободить Степана ГЕВОРГЯНА от должности первого заместителя начальника Главного оперативного управления Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения», - как передает Арменпресс, говорится в указе президента.