Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Տաջիկստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետը Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին:
«Հարգելի պարոն նախագահ, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Տաջիկստանի Անկախության օրվա առթիվ:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Տաջիկստանին զարգացում, ինչպես նաև առաջընթաց՝ քաղաքացիների բարեկեցության բարելավմանը և միջազգային ասպարեզում Ձեր երկրի դերի ավելացմանն ուղղված սոցիալ-տնտեսական վերափոխումների հիմնական ուղղություններում։
Համոզված եմ, որ մեր երկրների ժողովուրդների բարեկամության վրա հիմնված Հայաստանի և Տաջիկստանի միջև համագործակցությունը համատեղ ջանքերով կարող է նոր ազդակ և ավելի լայն դրսևորում ստանալ միջպետական փոխգործակցության հիմնական ոլորտներում:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն նախագահ, առողջություն, երջանկություն և հաջողություն, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESSS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon on the occasion of Independence Day, the PM’s Office told Armenpress.
I cordially congratulate you on the Independence Day of Tajikistan.
I sincerely wish Tajikistan development, as well as progress in the main directions of socio-economic transformations aimed at improving the welfare of citizens and increasing your country's role in the international arena.
I am convinced that the cooperation between Armenia and Tajikistan, based on the friendship of the peoples of our countries, can get a new impetus covering wider spheres of interstate cooperation through joint efforts.
I wish you, Honorable Mr. President, health, happiness and success, and peace and prosperity to the friendly people of Tajikistan”.