Սահմանապահներն իրականացնում են Ադրբեջանի վերահսկողության տարածքում հայտնված ՀՀ երկու քաղաքացիներին հայտնաբերելու աշխատանքներ
Սահմանապահներն իրականացնում են Ադրբեջանի վերահսկողության տարածքում
հայտնված ՀՀ երկու քաղաքացիներին հայտնաբերելու աշխատանքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սույն թվականի սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 21:00-ի սահմաններում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղեկություններ են ստացվել առ այն, որ նույն օրը ՀՀ Կոտայքի մարզի Քասախ համայնքի երկու բնակիչներ (տվյալները հայտնի են) Գորիս-Որոտան ճանապարհահատվածով երթևեկելիս շեղվել են մայրուղուց և հայտնվել են Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ԱԱԾ-ից։
«ՀՀ ԱԱԾ և ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահների կողմից իրականացվում են համապատասխան աշխատանքներ նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Пограничники ведут работы по обнаружению 2 граждан РА, оказавшихся на подконтрольной Азербайджану территории
Пограничники ведут работы по обнаружению 2 граждан РА, оказавшихся на
подконтрольной Азербайджану территории
18 сентября около 21:00 часов  в Службу национальной безопасности Республики Армения поступила информация о том, что в тот же день двое жителей общины Касах Котайкской области Республики Армения (данные известны) отклонились от автомагистрали на отрезке Горис-Воротан и оказались на территории, находящейся под контролем Азербайджана.
Об этом Арменпресс сообщили в Службе национальной безопасности Республики Армения.
«Пограничниками СНБ РА и ФСБ РФ осуществляется соответствующая работа по их поиску», - говорится в сообщении.