Ձյուդոիստ Կարո Մարանդյանն Ուկրաինայի առաջնությունում առաջին տեղն է գրավել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կրեմենչուգում բնակվող ձյուդոիստ Կարո Մարանդյանն առաջին տեղն է գրավել Ուկրաինայի ձյուդոյի մեծահասակների առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է AnalitikaUA.net-ը։
Առաջնությունն անցկացվել է հոկտեմբերի 12-13-ը: Ուկրաինայի 21 մարզերից 273 մարզիկ է մասնակցել մրցաշարին, որոնց թվում նաև Ուկրաինայի ձյուդոյի առաջատար մարզիկներ են եղել։ Մասնավորապես, Արտյոմ Լեսյուկին, Դիլշոտ Խալմատովը, Բոգդան Յադովը, Կարո Մարանդյանը, Արտյոմ Խոմուլինը, Գևորգ Մանուկյանը, Սերգեյ Կրիվչաչին, Անտոն Սավիցկուն, Դանիլա Գուցոլինը, Եվգենի Բալևսկուն և շատ ուրիշներ։
Ավելի վաղ Կարո Մարանդյանը նվաճել էր բրոնզե մեդալ Զագրեբում կայացած Grand Prix մրցաշարում, ինչպես նաև՝ դարձել է European Open մրցաշարի արծաթե մեդալակիր։
Ինչպես հայտնի է, հայազգի մարզիկներին աջակցելը Ուկրաինայի հայերի միության գործունեության գերակա ուղղություններից մեկն է։ Տարբեր մարզական միջոցառումների ժամանակ մարզիկներին շնորհվում են Ուկրաինայի հայերի միության նախագահ Վիլեն Շատվորյանի մրցանակները:

Дзюдоист Каро Марандян занял первое место на чемпионате Украины
Кременчугский дзюдоист Каро Марандян на чемпионате Украины по дзюдо занял первое место среди взрослых.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает AnalitikaUA.net.
Чемпионат проходил 12-13 октября. В турнире приняли участие 273 спортсмена из 21 области Украины, в том числе и ведущие украинские дзюдоисты. В частности, Артем Лесюк, Дильшот Халматов, Богдан Ядов, Каро Марандян, Артем Хомулин, Геворг Манукян, Сергей Кривчач, Антон Савицкий, Данила Гуцолин, Евгений Бальский и многие другие.
Ранее Каро Марандян завоевал бронзовую медаль на турнире Гран-при в Загребе, а также стал серебряным призером турнира «European Open».
Как известно, содействие армянским спортсменам является одним из приоритетов Союза армян Украины. Спортсмены за успехи на различных спортивных состязаниях награждаются премиями президента Союза армян Украины Вилена Шатворяна.