Ադրբեջանը հայկական կողմին է փոխանցել 11 աճյուն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՀ Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքի խաչմերուկում, ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ուղեկցությամբ, նոյեմբերի 2-ին ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է փոխանցել արցախյան 3-րդ պատերազմի ընթացքում զոհված 11 հոգու աճյուն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից, նշելով, որ նրանց ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։
2020-ի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր, որոնողական աշխատանքների և դիերի փոխանակման արդյունքում, հաստատվել է ընդհանուր 1697 աճյուն, որոնց թվում նաև քաղաքացիական անձինք են։

Азербайджан передал армянской стороне останки 11 военнослужащих
2 ноября на перекрестке общины Кармир Шука в Мартунинском районе Республики Арцах азербайджанская сторона в сопровождении российских миротворцев передала армянской стороне останки 11 военнослужащих, погибших во время третьей Арцахской войны.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха, отмечая, что их личности будут установлены после судебно-медицинской экспертизы.
С 13 ноября 2020 года по сегодняшний день в результате поисков останков погибших и обмена телами обнаружены останки 1 697 погибших, включая и гражданских лиц.