Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհահատվածը երկկողմանի բաց է
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուշի քաղաքի մերձակա խաչմերուկում տեղի ունեցած դեպքի պատճառով Ստեփանակերտ-Բերձոր ճանապարհահատվածի երթևեկության դադարից հետո Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհահատվածն այժմ երկկողմանի բաց է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝այս մասին հայտնում են ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից:
«Նոյեմբերի 8-ին, ժամը 15։00-ի սահմաններում, ԱՀ Շուշի քաղաքի հարակից տարածքում ադրբեջանական կողմը կրակոցներ է արձակել ջրամատակարարման խողովակների վրա շինարարական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ, ինչի հետևանքով տուժել են 4 քաղաքացիական անձինք, որոնցից մեկը՝ 22-ամյա Ե․Մ-ն, տեղում մահացել է։
Մյուս տուժածների վիճակը բժիշկների կողմից գնահատվում է միջին ծանրության։
ԱՀ իրավապահ մարմինները ռուսական խաղաղապահ ուժերի հետ մեկտեղ, այս պահին իրականացնում են համապատասխան աշխատանքներ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Հաղորդվել էր Ստեփանակերտ-Բերձոր ճանապարհահատվածի երթևեկության դադարի մասին։ Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհահատվածն այժմ երկկողմանի բաց է` բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար»,-ասված է հաղորդագրությունում:

YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. The Stepanakert-Shushi-Berdzor interstate road is now open on both sides after the traffic on the Stepanakert-Berdzor road was stopped due to the incident at the crossroad near Shushi, ARMENPRESS reports the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Artsakh informs.
“On November 8, at around 15:00, in the area near the city of Shushi, the Azerbaijani side fired at civilians carrying out construction works on water supply pipes, as a result of which 1 civilian died immediately, 3 others were injured.
The health condition of the injured is assessed by doctors as moderate.
The law enforcement bodies of the Republic of Artsakh, together with the Russian peacekeeping forces, are currently carrying out relevant work to find out the circumstances of the incident.
It was reported that the traffic on the Stepanakert-Berdzor road was suspended. The Stepanakert-Shushi-Berdzor interstate road is now open on both sides for all types of vehicles,” reads the statement.