Հայտնի է Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ Բաքվից Երևան տեղափոխված ՀՀ ԶՈՒ զոհված զինծառայողի ինքնությունը
Հայտնի է Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ Բաքվից Երևան տեղափոխված ՀՀ ԶՈՒ
զոհված զինծառայողի ինքնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պարզվել է նոյեմբերի 16-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ծավալված մարտերում զոհված և նոյեմբերի 17-ին ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ հատուկ չվերթով Բաքվից Երևան տեղափոխված ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողի ինքնությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, նոյեմբերի 17-ին, ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ, հատուկ չվերթով Բաքվից Երևան էր տեղափոխվել նոյեմբերի 16-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ծավալված մարտերի մասնակից ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողի մարմին։ Պարզվել է զինծառայողի ինքնությունը. 1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյան»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ մարտերի հետևանքով անհետ կորած զինծառայողների հայտնաբերման, ինչպես նաև գերեվարվածների վերադարձի շուրջ աշխատանքները շարունակվում են, դրանց ընթացքի վերաբերյալ պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով։

Известна личность погибшего военнослужащего, перевезенного из Баку в Ереван при посредничестве Рустама Мурадова
Известна личность погибшего военнослужащего, перевезенного из Баку в Ереван при
посредничестве Рустама Мурадова
Установлена личность погибшего военнослужащего Армении, участвовавшего в боях, развернувшихся в результате азербайджанской провокации 16 ноября. Его тело при посредничестве заместителя командующего Южного военного округа, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова из Баку перевезено в Ереван на борту специального рейса.
Как передает «Арменпресс», это сообщает Министерство обороны Армении.
«Как уже сообщалось, 17 ноября при посредничестве заместителя командующего Южного военного округа, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова из Баку в Ереван специальным рейсом было доставлено тело военнослужащего ВС Армении, участвовавшего в боях, развернувшихся в результате Азербайджанской провокации 16 ноября. Установлена его личность. военнослужащего. Это старший лейтенант Тарон Дживанович Саакян, 1990 г. р.».
В Министерстве обороны Армении сообщили, что работы по обнаружению без вести пропавших,  а также по возвращению пленных продолжаются. Министерство обороны периодически будет выступать с заявлениями.