Թուրքական ավիաընկերությունը դիմել է ՀՀ քաղավիացիայի կոմիտե Ստամբուլ-Երևան- Ստամբուլ չվերթ իրականացնելու հայտով
Թուրքական ավիաընկերությունը դիմել է ՀՀ քաղավիացիայի կոմիտե Ստամբուլ-Երևան-
Ստամբուլ չվերթ իրականացնելու հայտով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքական «Պեգասուս» ավիաընկերությունը դիմել է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտե՝ Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ չվերթ իրականացնելու հայտով:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի մամուլի քարտուղար Սոնա Հարությունյանը:
««Պեգասուս»-ը դիմել է ՀՀ քաղավիացիայի կոմիտե՝ փետրվարից սկսած շաբաթական 2 չվերթ իրականացնելու հայտով»,-ասաց Հարությունյանը:
Հայտն ուսումնասիրվում է ՀՀ քաղավիացիայի կոմիտեի կողմից, առաջիկայում կլինի որոշումը:
Ավելի վաղ Հայաստանի Հանրապետության ավիացիոն իշխանությունները թույլատրել էին Flyone Armenia ընկերությանը իրականացնել չարտերային չվերթներ Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով:

Турецкая авиакомпания обратилась в Комитет гражданской авиации Армении с заявкой на рейс Стамбул-Ереван-Стамбул
Турецкая авиакомпания обратилась в Комитет гражданской авиации Армении с заявкой на
рейс Стамбул-Ереван-Стамбул
Турецкая авиакомпания «Pegasus Airlines» обратилась в Комитет гражданской авиации РА с заявкой на совершение рейсов по маршруту Стамбул-Ереван-Стамбул.
Эту информацию в разговоре с «Арменпресс» подтвердила пресс-секретарь министра территориального управления и инфраструктур РА Сона Арутюнян.
Авиакомпания «Pegasus Airlines» обратилась в Комитет гражданской авиации РА с заявкой на выполнение с начала февраля рейсов по маршруту Стамбул-Ереван-Стамбул, с очередностью 2 раза в неделю», - сказала Сона Арутюнян.
Заявка находится на рассмотрении Комитета гражданской авиации РА, решение будет принято в ближайшее время.
Ранее авиационные власти РА чартерные рейсы по маршруту Ереван-Стамбул-Ереван разрешили выполнять авиакомпании «Flyone Armenia».