Մոսկվայում վերելակի ընկնելու հետևանքով երկու ՀՀ քաղաքացի է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի արտակարգ իրավիճակների նախարարության գլխավոր վարչությունում հաստատել են քաղաքի կենտրոնում վերելակի ընկնելու հետեւանքով երկու ՀՀ քաղաքացիների զոհվելու մասին տեղեկությունները:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ինտերֆաքս»-ը, նախնական տվյալներով ՝ վերանորոգման աշխատանքների ժամանակ վերելակն ընկել է խորշը:
«Ցավոք, նախնական տեղեկություններով, զոհվել են երկու աշխատողներ»,- հավելել են գերատեսչությունից:
Ըստ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տվյալների` միջադեպը տեղի է ունեցել Բոլշայա Յակիմանկա փողոց, 24 հասցեում։
Մոսկվայի դատախազության պաշտոնական ներկայացուցիչ Լյուդմիլա Նեֆեդովան «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել է, որ գերատեսչությունը ստուգումներ է սկսել Բոլշայա Յակիմանկա փողոցում գտնվող հյուրանոցում երկու տղամարդու դիակների հայտնաբերման կապակցությամբ:
Նրա խոսքով` նախապես պարզվել է, որ զոհվածները վերելակների սպասարկման ծառայողներ են:
Դեպքի վայրում իրավապահ մարմինների աշխատանքը համակարգում է Զամոսկվորեցկու շրջանային դատախազի պաշտոնակատար Ելենա Մալիկովան:
«Ստուգման ընթացքում դատախազները կպարզեն տեղի ունեցած դեպքի բոլոր հանգամանքները, գնահատական կտան դաշնային օրենսդրության կատարմանը եւ հիմքերի առկայության դեպքում կձեռնարկեն դատախազական արձագանքման միջոցներ»,- նշել է Նեֆեդովան:

В Москве в результате падения лифта погибли двое граждан Армении
В Главном управлении МЧС Москвы подтвердили информацию о гибели двух граждан Армении в результате падения лифта в здании, находящемся в центре города.
Как передает «Арменпресс» со ссылкой на «Интерфакс», по предварительным данным, лифт упал в шахту во время ремонтных работ.
«К сожалению, по предварительным данным, погибли двое сотрудников», - добавили в ведомстве. По данным МЧС, инцидент произошел по адресу улица Большая Якиманка, 24.
Официальный представитель прокуратуры Москвы Людмила Нефедова сообщила «Интерфаксу», что ведомство, в связи с обнаружением трупов двух мужчин в отеле на Большой Якиманке, ведет расследование. Выяснилось, что погибшие - сотрудники по обслуживанию лифтов.
Работу правоохранительных органов на месте происшествия координирует исполняющая обязанности Замоскворецкого районного прокурора Елена Маликова.
«В ходе расследования будут выяснены все обстоятельства произошедшего инцидента, и будет дана оценка согласно федеральному законодательству и при наличии оснований будут предприняты меры прокурорского реагирования», - отметила Нефедова.